Lietuvoje

2021.02.25 20:24

Nausėda po EVT susitikimo: iki birželio pabaigos galėsime paskiepyti ne mažiau nei 2 mln. gyventojų

LRT.lt2021.02.25 20:24

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį po Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo paskelbė, kad Lietuva iki birželio pabaigos galės vakcinuoti ne ką mažiau nei 2 mln. asmenų. Iš viso Lietuva per du šių metų ketvirčius gaus 3,6 mln. dozių COVID-19 vakcinos.

„Lietuva pirmąjį ketvirtį gauna 600 tūkst. dozių, antrąjį – dar 3 mln. dozių. Taigi iki birželio pabaigos turėtų būti gauta 3,6 mln dozių, kas iš esmės leistų vakcinuoti ne ką mažiau nei 2 mln. Lietuvos gyventojų“, – sako prezidentas.

Jis atkreipia dėmesį, kad tai priklausys ir nuo to, ar nenutrūks tiekimo grandinės, bei ar kovą bus patvirtinta „Johnson & Johnson” vakcina.

„Reikia pažymėti, kad „Johnson & Johnson” vakcina užtektų skiepyti vieną kartą ir dar ši vakcina, kaip rodo tyrimai, yra atspari pavojingoms PAR ir Brazilijos koronaviruso mutacijoms“, – pažymi prezidentas.

G. Nausėda sako, kad EVT susitikimo metu patvirtintas naujas koronaviruso vakcinų tiekimo planas pirmajam ir antrajam metų ketvirčiui. Per pirmąjį ES gaus 100 mln. vakcinos dozių, per antrąjį – 480 mln. dozių.

„Aš manau, kad ES ir ambicingas Lietuvos planas – iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusiųjų Lietuvos gyventojų – realus“, – tikina Gitanas Nausėda.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Europos vaistų taryba yra patvirtinusi 3 vakcinas nuo koronaviruso „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“.

Populiariausi