Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.14 12:58

Teismui perduoti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo

ELTA 2013.03.14 12:58

Zarasų rajono apylinkės teismui perduoti nagrinėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Zarasų rajone.

Zarasų rajono apylinkės teismui perduoti nagrinėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Zarasų rajone.

Ikiteisminį tyrimą vykdė Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūra. Rinkėjų papirkinėjimu įtariamas „darbietis“ Rimvydas Podolskis, kartu su A. B. ir Ž. M. galimai organizavęs balsų pirkimą Zarasų rajone. Ikiteisminis tyrimas dėl R. Podolskio veiksmų baigtas ir teismui perduotas vasario 6 d.

Už kandidatui palankų rinkėjo balsą galimai buvo mokama 10–15 litų.

Zarasų rajono apylinkės teismas šias baudžiamąsias bylas pradeda nagrinėti 2013 m. kovo 19 d.

Teismui jau yra perduotos 9 baudžiamosios bylos, susijusios su pažeidimais rinkimų metu, šiuo metu dar vyksta 7 tyrimai, prokurorai apklausia liudytojus, laukia specialistų išvadų dėl rašysenos tyrimų ir atlieka kitus būtinus proceso veiksmus. 21 tyrimas buvo nutrauktas nenustačius nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių sudėties.

Iš viso per Seimo rinkimus buvo pradėti 37 ikiteisminiai tyrimai.

Dėl rinkėjų papirkinėjimo Zarasų–Visagino apylinkėje Seimo rinkimų rezultatai buvo paskelbti negaliojančiais, surengti pakartotiniai rinkimai, kurių antrasis ratas įvyks kovo 17 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi