Lietuvoje

2021.02.25 17:40

Šių metų Klaipėdos biudžetas: daugelyje sričių finansavimas išlieka panašus kaip pernai, tačiau numatoma skolintis

LRT.lt2021.02.25 17:40

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2023 metų Strateginį veiklos planą ir 2021 metų savivaldybės biudžetą. Pranešama, kad daugeliui sričių šiemet išlieka panašios finansavimo apimtys kaip ir praėjusių metų biudžete, didžiausia asignavimų dalis tenka švietimo sričiai, tačiau pastebima, kad liks mažiau galimybių pradėti naujus investicinius projektus. Uostamiestis taip pat numato imti paskolą.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2023 metų Strateginį veiklos planą ir 2021 metų savivaldybės biudžetą.

Tai svarbiausi dokumentai, lemiantys sklandų miesto gyvenimą įvairiose srityse – švietimo, socialinės apsaugos, kultūros, sporto, miesto plėtros, aplinkosaugos, ekonomikos ir kt.

Nors, pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, dėl COVID-19 pandemijos susiduriama su finansiniais iššūkiais, miestui svarbių projektų ir veiklų tęstinumas bus užtikrintas.

„Nors nerimo būta nemažai ir pirminės prognozės dėl visiems įtempto laikotarpio kovojant su COVID-19 buvo gana pesimistiškos, galutinis tarybos patvirtintas variantas padės užtikrinti tolimesnį miesto vystymąsi, būtinų paslaugų teikimą ir tolimesnę kovą su COVID-19. Visgi atsipalaiduoti negalime, dėl pandemijos buksuojant ekonomikai biudžeto pajamas surinkti gali būti nelengva, ką parodė ir praėjusių metų patirtis. Tačiau kruopštus planavimas bei greitas reagavimas į pasikeitusią situaciją, leidžia užtikrinti stabilumą ir būtinų projektų tęstinumą“, – sako meras.

Visgi atsipalaiduoti negalime, dėl pandemijos buksuojant ekonomikai biudžeto pajamas surinkti gali būti nelengva, ką parodė ir praėjusių metų patirtis.

Patvirtintos biudžeto pajamos – 203,8 mln. eurų, asignavimai kartu su apyvartinių lėšų likučiu – 223,1 mln.

Tvirtinti didesnius asignavimus nei numatomos pajamos, didžiosioms savivaldybėms Vyriausybė savo protokolu leido praėjusių metų kovo mėnesį, prasidėjus COVID-19 pandemijai. Metų eigoje biudžetas dar paprastai būna tikslinamas dėl vėliau skiriamų valstybės biudžeto dotacijų.

Pernai metų pradžioje patvirtinto biudžeto apimtis siekė 200,8 mln. eurų, patikslintas pajamų planas sudarė 222,7 mln. eurų, faktiškai surinkta beveik 217 mln. eurų.

„Daugeliui sričių šiemet išlieka panašios finansavimo apimtys kaip ir praėjusių metų biudžete, didžiausia asignavimų dalis tradiciškai tenka švietimo funkcijai – šiai sričiai skiriama 111 mln. eurų, lyginant su 2020-ais metais suma auga 12,7 proc. Antroje vietoje su 25,7 mln. rikiuojasi socialinė apsauga, toliau poilsio ir kultūros sritis, ekonomika, aplinkosauga ir kitos sritys. Tačiau turime mažiau galimybių pradėti naujus investicinius projektus. Prioritetą teiksime kofinansuoti tiems projektams, kurie vykdomi Europos Sąjungos ir valstybės lėšomis. Savivaldybė, siekdama užtikrinti investicinių projektų tęstinumą, taip pat numato imti paskolą – iš viso šiemet galime skolintis 5,3 mln. eurų“, – sako Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Investicijoms iš biudžeto numatoma skirti 34,9 mln. eurų, tačiau metų eigoje sulaukus papildomų dotacijų, Europos Sąjungos lėšų, suma paprastai kinta į didžiąją pusę, numatomos gauti lėšos jau iš anksto yra įvertinamos rengiant strateginį veiklos planą, į jį taip pat įtraukiami kiti papildomi finansavimo šaltiniai.

Tikėtina, kad šiemet investiciniams projektams bendrai pavyks skirti apie 58,8 mln. Eur.

Populiariausi