Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
BNS, LRT.lt2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria, kad trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose veikianti bendrovė „Vaisingumo klinika“ galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų.

„Įtariama, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos: neapskaityta suma, preliminariais duomenimis gali sudaryti apie milijoną eurų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

„Tai yra uždaroji akcinė bendrovė „Vaisingumo klinika““, – sakė ji.

Pasak prokurorės, atlikus apie pusšimtį kratų, sulaikyti devyni asmenys, iš viso įtarimai pareikšti 12 asmenų.

„Buvo sulaikyti devyni asmenys. Jie šiuo metu išlieka sulaikyti. Įtariamojo statusas suteiktas 12 asmenų ir šiuo metu yra atliekamos apklausos, kiti procesiniai veiksmai“, – sakė D. Pocienė.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Raimondo Vaitkevičiaus, sulaikytas įmonės vadovas, vadovaujantys asmenys bei asmenys, atsakingi už finansus ir apskaitą, vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita.

LRT.lt bandė susisiekti su klinikos direktoriumi Algirdu Usoniu, tačiau jo telefonas buvo išjungtas. Portalas LRT.lt susisiekė su klinikos direktoriaus žmona ir gydytoja Audrone Usoniene, bet ji situaciją komentuoti atsisakė.

Ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo, padėjimo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo ir piktnaudžiavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, jį atlieka Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Kriminalinės policijos biuro, Kauno apskrities policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais.

Iš viso šiuose proceso veiksmuose dalyvavo apie 100 pareigūnų ir specialistų. Proceso veiksmai atliekami ir šiuo metu.

„Šiame ikiteisiminiame tyrime vakar pavakarę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo atlikta beveik pusšimtis kratų. Kratos buvo atliekamos privačioje, medicinos paslaugas teikiančioje įmonėje bei jų darbuotojų ir vadovų gyvenamosiose vietose, automobiliuose. Kratų metu buvo paimta beveik pusė milijono grynųjų pinigų. Taip pat buvo paimti reikšmingi tyrimui dokumentai, daiktai, kompiuterinė technika“, – dėstė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė D. Pocienė.

Trečiadienio vakarą prasidėję kratos truko iki ryto.

Prokurorės teigimu, tyrimo duomenys yra labai dinamiški, pareigūnai dirba jau apie parą ir procesiniai veiksmai vis dar tęsiami.

Įmonė veiklą vykdė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius teigė, kad komisariato pareigūnai disponavo informacija apie „Vaisingumo klinikoje“ galimai vykdytą tokią veiklą, o atlikus tyrimą buvo surinkta pakankamai duomenų, jog būtų galima asmenims pareikšti įtarimus dėl minėtų galimų nusikalstamų veikų.

„Paprasčiausiai iš pacientų gaunami pinigai buvo netraukiami į apskaitą, o tuos pinigus pasisavindavo, mūsų turimais duomenimis, įmonės savininkai, vadovai, buvo mokami atlyginimai“, – teigė R. Vaitkevičius.

Kol kas siekiant nepakenkti tyrimui neatskleidžiama, kaip ilgai įmonėje galėjo būti vykdoma nusikalstama veika.

Šiuo metu sulaikyti asmenys yra tiek įmonės vadovas, tiek kiti vadovaujantys asmenys, tiek už apskaitą atsakingi asmenys. Tarp sulaikytųjų – tiek Vilniaus, tiek Kauno, tiek Klaipėdos gyventojai.

Kol kas visi jie yra sulaikyti 48 val. Po šiandien įvyksiančių apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo ir to, kelių žmonių laisvė galbūt bus apribota.

„Šiuo metu vyksta apklausos ir jų turinio mes tikrai nepristatysime viešai, tačiau galiu pasakyti, kad žmonės kalba“, – apie dabar vykstančių apklausų rezultatus ir tai, ar yra prisipažįstančiųjų dėl galimų nusikaltimų, teigė D. Pocienė.

Paklausta apie galimai nusikaltusiems asmenims gresiančias bausmes vyriausioji prokurorė pastebėjo, kad iš viso kalbama apie galimai padarytas tris veikas, už sunkiausią iš jų – pagal Baudžiamojo kodekso 220 str. 2 dalį yra numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5