Lietuvoje

2021.02.25 14:56

Lauksargių globos namuose – jau 15 teigiamų COVID-19 testų: visi užsikrėtę buvo sulaukę skiepų

LRT.lt2021.02.25 14:56

Daugėja užsikrėtusių COVID-19 infekcija žmonių, kurie jau buvo sulaukę dviejų skiepų dozių Lauksargių globos namuose. Ketvirtadienio duomenimis, teigiamų testų sulaukė jau 15 šių namų gyventojų, tiesa, visų darbuotojų testai – neigiami.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas LRT TELEVIZIJAI teigė, kad ketvirtadienio žiniomis teigiami testai yra nustatyti 15 gyventojų, visų darbuotojų testai yra neigiami.

„Taip, visi buvo paskiepyti, net ir antru skiepu buvo, tik paskutiniu metu atsirado naujas gyventojas, kuris nebuvo paskiepytas“ – sakė meras.

Jo teigimu, visi teigiami testai fiksuoti šią savaitę, o antrojo skiepo slaugos namų gyventojai sulaukė sausio pabaigoje arba vasario pirmosiomis dienomis.

„Testas buvo patvirtintas šią savaitę, o antrasis skiepas, kada tai buvo tiksliai neatsakysiu, bet tai galėjo būti sausio pabaigoje arba vasario pradžioje“, – teigė rajono meras D. Kaminskas.

Mero tikinimu, įstaiga tęsia savo veiklą, vyksta papildomi testavimai. D. Kaminskas pabrėžia, kad šioje situacijoje gera žinia ta, kad tik maža dalis teigiamų testų sulaukę globos namų gyventojai jautė infekcijos simptomus, kiti – šiuo metu jaučiasi gerai ir sveikatos problemomis nesiskundžia.

„Visą tą laikotarpį ir vadovė ir kolektyvas laikėsi skrupulingai visų nurodymų, dezinfekcija, apsaugos priemonės ir viruso atvejų nebuvo, o dabar tas viruso atvejį parodė rezultatas. Įstaiga jaučiasi gerai, procesai vyksta toliau, nors ir po skiepų, toliau vykdomi testai, kad žinotume tą situaciją. Gera žinia ta, kad tik maža dalis pajautė infekcijos simptomus, o didžioji dalis jaučiasi gerai ir nieko nejaučia“, – sakė Tauragės rajono meras.

Lauksargių globos namų vadovė teigia, kad įstaigoje globojami 49 žmonės, dirba – 31 asmuo.

LRT.lt primena, kad Vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė BNS anksčiau sakė, kad užsikrėtimai po vakcinacijos – įmanomi, nes nė viena vakcina nesuteikia absoliučios apsaugos.

„Niekur neteigiama, kad apsauga bet kuria vakcina yra šimtaprocentinė. (...) Žmogus gali susirgti, nors ir yra paskiepytas, bet jis gali sirgti lengvesne forma. To siekiama ir to tikimasi“, – kalbėjo Rugilė Pilvinienė.

Tai ne pirmas atvejis šalyje, kai po antros vakcinos dozės nustatomi užsikrėtimai koronavirusu. Šią savaitę Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“ įsiplieskus koronaviruso židiniui, trims pilnai paskiepytiems gyventojams patvirtintas užsikrėtimas.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5