Lietuvoje

2021.02.25 12:26

Sprendimas Klaipėdos rajone: mokestis už darželį – tik už lankytas dienas

LRT.lt2021.02.25 12:26

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą palengvinti tėvams tenkančią finansinę naštą – artimiausius mėnesius mokestį už darželius reikės mokėti tik už lankytas dienas, o neformalusis ugdymas rajono įstaigose nieko nekainuos, teigiama savivaldybės pranešime.

Kadangi karantinas tęsiamas, neformaliojo švietimo veiklos Klaipėdos rajono sporto centre, Gargždų muzikos mokykloje bei Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre vykdomos nuotoliniu būdu. Vasario–gegužės mėnesiais, kaip ir vasarą, tėvams už šiuos užsiėmimus mokėti nereikės.

Už vaikų ugdymą Klaipėdos rajono ikimokyklinėse grupėse šiuo laikotarpiu tėvai mokės ne 15-os eurų mėnesio mokestį, o tik už tas dienas, kai vaikas lankė įstaigą – po 0,75 Eur už lankytą dieną. Tokia mokėjimo tvarka rajono ugdymo įstaigose galioja vasarą, rašoma pranešime.

„Dėl šalyje paskelbto karantino tėvams rekomenduojama vaikų į darželius nevesti. Žinoma, ne visi turi tokią galimybę arba gali tai daryti ne visą savaitę. Todėl, siekiant sumažinti finansinę naštą šiuo nelengvu laikotarpiu, priimtas toks sprendimas“, – teigia Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Šios savaitės duomenimis, Klaipėdos rajono ugdymo įstaigas lanko 50,5 proc. ikimokyklinukų ir 54,5 proc. priešmokyklinukų. Nuotoliniu būdu mokyklose mokosi 5,3 proc. pradinukų ir 4,8 proc. 5–10 klasių mokinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.