Lietuvoje

2021.02.25 09:14

Prezidento patarėja: antrą ketvirtį Lietuvą turėtų pasiekti 2 mln. vakcinų, dalį galėtume donuoti Ukrainai

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.02.25 09:14

Dabartiniais skaičiavimais, antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvą pasiekti turėtų iš viso 2 milijonai vakcinų nuo COVID-19, šis skaičius užpildytų masinio skiepijimo poreikius Lietuvoje ir dalis jo galėtų būti dovanojama kaimynams, pavyzdžiui, Ukrainai, sako prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis po šią savaitę Kijeve įvykusio susitikimo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba sake, kad Lietuva galėtų pasidalinti vakcinų nuo koronaviruso perviršiu, kai šalyje jų bus pakankamai. Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais A. Skaisgirytė ketvirtadienį LRT RADIJUI sake, kad tai galėtų įvykti antrąjį šių metų ketvirtį, jeigu vakcinų tiekimas vyks sklandžiai ir numatytais kiekiais.

„Jei Lietuvą antrąjį ketvirtį pasiekia 2 milijonai vakcinų, tai yra tikrai labai didelis kiekis ir jau mums kaip ir atliktų jų“, – laidai „Ryto garsai“ sakė A. Skaisgirytė.

Ji paaiškino, kad kalbama apie neatlygintiną vakcinų perdavimą naudojantis bendrais ES mechanizmais.

„ES mastu yra kuriamas tam tikras donacijų krepšelis ir visos ES šalys, kurios galėtų kažkiek donuoti kaimynams, į tą krepšelį deda tas vakcinas. Tai mes turbūt naudotumėmės ES sukurtu mechanizmu ir dalį donuotume. Kalba yra ne apie perpardavinėjimą, o apie donaciją“, – kalbėjo prezidento patarėja.

Šis klausimas, priminė ji, yra ne naujas, aptartas ir anksčiau – padėti kuo sparčiau vakcinomis apsirūpinti kaimynams svarbu, mat atsivėrus sienoms ir suintensyvėjus žmonių iš užsienio judėjimui, saugesni būtų ir patys Lietuvos gyventojai.

„Jeigu atlaisvėja keliavimo galimybės, pirmiausia pažeidžiamos kaimyninės šalys. Ir jeigu pas mus atvyksta žmonės iš kaimyninių ne ES šalių, nevakcinuoti, potencialiai tos grėsmės didėja. Tai Lietuvos interesas – kad mūsų kaimyninės šalys vakcinuotųsi, ir vakcinuotųsi greitai, todėl norėtume joms padėti. Žinoma, vėlgi reikia suprasti, kad kol patys neturime vakcinų kiekio, kuris mums reikalingas, negalime sakyti, kad kažkiek perleisime kaimynams, tačiau atsiradus pakankamam kiekiui, galėtume kaimyniškai, broliškai joms padėti“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10