Lietuvoje

2021.02.25 08:35

NŽT: Vilniaus savivaldybei bus perduoti 929 miško žemės sklypai

LRT.lt2021.02.25 08:35

Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise perduos 929 miško žemės sklypus.

Miškų ūkio paskirties žemės sklypai savivaldybei bus perduodami valstybinei funkcijai atlikti – juos prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti, teigiama Nacionalinės žemės tarnybos pranešime žiniasklaidai.

Numatytus žemės sklypus planuojama perduoti šiuo metu rengiamu Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“.

Nacionalinė žemės tarnyba įvertino Vyriausybės nutarimo projektą ir iš esmės pritarė, kad 929 miško sklypai būtų perduoti Vilniaus miesto savivaldybei.

Numatomi perduoti miško sklypai yra išsidėstę po visą Vilniaus teritoriją. Tai ir Antakalnį juosiantys miškai, įskaitant Valakampius, ir Žvėryne, Verkiuose, Pavilnyje ar kitose miesto dalyse esantys miškai. Nemaža tokių miškų dalis yra saugomose teritorijose – Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose ar draustiniuose. Kai kurie iš perduodamų miško sklypų yra miško parkų ribose: tai – Jamonto (Jomanto) parkas Baltupiuose, Lūžių parkas Viršuliškėse ir pan.

Miškai užima daugiau kaip trečdalį visos Lietuvos sostinės teritorijos.

Vyriausybei priėmus nutarimą „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“, Nacionalinė žemės tarnyba perduos Vyriausybės projekte numatytus miško sklypus savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise. „Savivaldybė galės nevaržomai, kiek tai neprieštaraus teisės aktų nuostatoms, įgyvendinti Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 5 straipsnio 51 dalyje nurodytą valstybinę funkciją, t. y. prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti jai viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui patikėjimo teise perduotus valstybinės miško žemės sklypus“, – skelbiama Nacionalinės žemės tarnybos pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt