Lietuvoje

2021.02.25 07:49

Karbauskis apie parašus prieš Raskevičių: tiek suklastoti būtų neįmanoma

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.02.25 07:49

Iš Seimo pasitraukęs „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis gina iniciatyvą, kuria siekiama iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų atstatydinti Tomą Vytautą Raskevičių. Politikas patvirtina, kad drauge su Darbo partijos atstovais Seime „valstiečiai“ rengia rezoliuciją, kuri būtų svarstoma parlamente.

Ketvirtadienį LRT RADIJUI R. Karbauskis sakė, kad surinktus parašus, kurių, kaip teigia iniciatyvos autoriai, yra per 365 tūkstančius, mato ne kaip nukreiptus prieš T. Raskevičiaus seksualinę orientaciją, o jo veiklą.

„Aš tikiuosi, kad dauguma Seimo narių palaiko mano nuomonę ir balsuotų dėl šito kolegos Seimo nario pašalinimo iš komiteto pirmininkų – dėl jo vertybinio požiūrio, o ne lytinės orientacijos. Čia bandoma sumaišyti tam tikrus dalykus, kurie nemaišomi. Ir tame rašte šnekama apie žmogaus elgesį būnant komiteto pirmininku, o ne tai, kokios jis yra orientacijos, tiesiog pats pirmininkas ir tie žmonės, kurie yra liberalių pažiūrų, o tokių Seime dabar labai daug, bando tuos dalykus maišyti ir atitinkamai supriešinti, bet tekste nėra tokių dalykų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Politiko manymu, jeigu parašai būtų renkami šiandien, viešoje erdvėje įsisiūbavus diskusijoms, jų būtų netgi „gerokai daugiau“. To, jog parašų autentiškumo šiuo atveju neįmanoma patikrinti, R. Karbauskis nesureikšmino.

„Suklastoti tiek parašų, manau, neįmanoma“, – sakė „valstiečių“ lyderis. Jis patvirtino, kad jo partijos kolegos, kartu su Darbo partijos frakcijos nariais, rengia su tuo susijusią rezoliuciją.

„Kiek aš žinau, ji yra ruošiama. Negaliu atsakyti, koks ten tekstas yra, bet ji bus pateikta Seimui, ji bus svarstoma ir jeigu dauguma Seimo narių pritars tai rezoliucijai, tai bus tam tikra rekomendacija, kaip turėtų elgtis Seimo pirmininkė ir pats komiteto pirmininkas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas dėstė pasigendantis plačių Lietuvos gyventojų interesų atstovavimo Žmogaus teisių komitete, kuriam pirmininkauja T. Raskevičius, nors viešai prieinamose komiteto darbotvarkėse keliami įvairių sričių klausimai.

„Kad darbotvarkėje yra klausimų ir kitų, tai savaime suprantama, negali būti tik apie LGBT visi klausimai“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad prieš išreiškiant politinį palaikymą iniciatyvai, kreipimąsi nagrinėjo teisininkai, kurie tekste neaptiko „jokių homofobiškų ar kokių nors skatinančių neapykantą vienai ar kitai grupei pareiškimų“.

LRT.lt primena, kad kai kurie teisininkai, pavyzdžiui, konstitucinės teisės žinovas, advokatas Petras Ragauskas praėjusią savaitę LRT RADIJUI sakė, kad tokia iniciatyva balansuoja ant neteisėtumo ribos.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10