Lietuvoje

2021.02.24 22:51

Žmonės apie pratęstą karantiną: supranta būtinybę, bet jaučia nuovargį, atsivėręs verslas nesulaukia pirkėjų

Reda Gilytė, Kristina Karlonė, Rūta Lankininkaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.24 22:51

Pavasarį pasitiksime karantine, jis tęsis mažiausiai iki balandžio. Visgi jau nuo ketvirtadienio lauke bus galima nebedėvėti kaukių, jeigu šalia, 2 metrų atstumu, nėra kitų žmonių. Nuo ketvirtadienio taip pat bus galima judėti žiedinėse savivaldybėse, bet ribojimai keliauti į kitas savivaldybės tęsis iki kovo vidurio.

Alytiškiai sako, kad karantinas ar ne, bet be maisto nebūsi. Nedidelės eilės kone kasdien formuojasi prie įvairių produktų. Gyventojai teigia, kad užsikrėsti nebijo, net jei tenka palaukti, jie jaučiasi saugūs, nes stovi lauke. Žinią, kad karantinas pratęsiamas dar mėnesiui sutinka jau tam nusiteikę, sako suprantantys – užsikrėtimo skaičiai dar vis tebėra dideli. Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekia 247 atvejus.

Žinios. Savo galimybės laukę muziejai liko nusivylę: Vyriausybė net nesvarstė kultūros įstaigų atvėrimo klausimo

„Karantinas yra būtinas, nes eina visi kaip avių banda – vieni kitiems ant nugarų. Faktas tas, kad parduotuvėn nueini, tai reiškia, kad galima lipti ant nugaros vienas kitam“, – pasakoja alytiškė.

Tačiau kiti alytiškiai neigiamai vertina karantiną ir sako, kad jis neduoda rezultatų.

„Gal norėčiau kiek kitokios pozicijos iš Vyriausybės, nes karantinas tęsiamas, viskas uždaryta, bet šiek tiek iš tikrųjų norėtume pozicijos, kad išmoktume gyventi su tuo virusu“, – sako kita LRT TELEVIZIJOS pakalbinta alytiškė.

Alytaus gyventojai išskiria, kad jiems trūksta sporto salių, baseinų ir kitų panašių veiklų. Nors praėjusią savaitę Vyriausybė žadėjo daugiau laisvinimų, nemažėjant užsikrėtimo atvejų juos atidėjo.

„Tas pasipiktinimas yra gana ryškus, aš tikrai labai dėkoju Lietuvos žmonėms už kantrybę ir suprantu, kaip yra nelengva ir suprantu, kaip kartais atrodo, kad neaišku, ko lauki laikydamasis tų apribojimų. Dabar turime sutarti, kad laukiame senjorų paskiepijimo, o tuomet jau galėsime tos atsakomybės kiekvienas sau prisiimti“, – trečiadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybė iki kovo 15-osios pratęsusi judėjimo draudimą tarp savivaldybių, jį laisvina žiedinėse. Laisvai tarp miesto ir rajono jau nuo ketvirtadienio bus galima judėti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus savivaldybėse.

Nuo lapkričio pradžios lauke kaukės buvo privalomos. Policija pažeidėjams skyrė baudų, vien vasarį už kaukių nedėvėjimą, daugiausia lauke, nubausta per 600 gyventojų. Ketvirtadienį atvirose erdvėse jau bus galima vaikščioti be kaukės, jei arti nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Šiauliečiai skundžiasi, kad tokiu oru kaukės tik trukdo, nes žmonių lauke nėra tiek daug, o kaukės sušlampa.

„Man trukdo, dabar žiūrėkit, aš sušlapau – vėjas, lijo lietus. Išėjau, visą sulijo, parėjau visa šlapia“, – sako šiaulietė.

Prieš daugiau nei savaitę dirbti pradėjo grožio salonai, mažos ne maisto parduotuvės. Tačiau, pasak darbuotojų, darbo pradžia kai kurioms ne rožėmis klota. Pavyzdžiui, į gėlių parduotuvę Kaune užeina tik pavieniai žmonės. Tikimasi, kad gėlių daugiau pavyks parduoti kovo 8-ąją.

„Tikrai srautas dar yra labai mažas, žmonės dar dauguma prisibijo ateiti į parduotuvę. kiti net nežino, kad mes veikiame. Didžioji dalis užsakymų dar priimami elektroniniu būdu“, – pasakoja gėlių pardavėjas Tomas.

Ekspertai siūlė atsisakyti nemedicinių kaukių dėvėjimo, skydelių, tačiau Vyriausybė siūlymo nesvarstė. Premjerės teigimu, šiam klausimui reikia daugiau diskusijų, o nutarime, pasak I. Šimonytės, neįrašysi, kas kiek valandų keisti kaukę.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13