Lietuvoje

2016.04.30 10:49

Bėglio paieškos Tarandėje: paaiškėjo slapstymosi priežastis

Šeštadienio rytinis reidas pasisuko netikėta linkme. Vilniaus kelių patruliai įnirtingai ieško bėglio, kuris sukėlė įtarimų ir netikėtai ėmė pabėgo. Ant kojų sukeltos pajėgos „iššukavo“ Tarandę.

Šeštadienį, balandžio 30 d., Vilniaus kelių policija surengė rytinį reidą. Apie 9 val. Ukmergės plente, prie posūkio važiuojant į Tarandę, jiems įtarimų sukėlė „Volkswagen Passat“ automobilio vairuotojas pilka sportine apranga.

Vyras, pamatęs reidą, sustojo prie posūkio ir išlipo iš automobilio kartu su dviem draugais. Ėmė kraustyti bagažinę. Pareigūnams pradėjus eiti link automobilio, vairuotojas staiga pašoko ir nubėgo į krūmus. Policija suskubo ieškoti.

Pastebėjusi sujudimą, gyvenvietėje moteriškė išlėkė iš namų iš pasakė, kad įtariamasis peršoko šalia esančią tvorą ir nubėgo per pievas. Tada bent 3 policijos ekipažai pasileido iš paskos per laukus. Jiems buvo pavykę jį apsupti, tačiau bėglys pasislėpė ir paieškos tęsėsi toliau.

Daliai pareigūnų ieškant bėglio, kiti apklausė prie automobilio likusius du jo draugus, veidus dengiančius sportinių kostiumų kapišonais. Vaikinai sako, kad negali atidaryti mašinos, nes savininkas pabėgo.

Patrulis paėmė vieno iš jų mobilųjį ir surinko paskutiniu skambintu numeriu. Į įvykio vietą buvo iškviesta atsiliepusi moteris. Atvykusioji keikėsi ir rodė necenzūrinius gestus aiškindama, kad vairuotojo net nepažįsta. O tada išvažiavo savo „Audi“ automobiliu.

Apie 10 val. pareigūnai į pagalbą pasitelkė ir tarnybinį šunį, bet jo pagalbos neprireikė — bėglys grįžo. Draugai jį prisikvietė telefonu, bet lengva nebuvo: vairuotojas sakė negrįšiąs, kol iš reido vietos neišvažiuos fotografai ir žurnalistai. Jiems trumpam pasitraukus, prisistatė pareigūnams.

Visgi neturėjo kur dėtis, kadangi sprukdamas automobilyje paliko savo dokumentus. Taigi žurnalistams trumpam pasitraukus, prisistatė pareigūnams. O kai žurnalistai vėl grįžo, ėmė elgtis agresyviai, keiktis ir grasinti. Draugai slėpė savo draugą nuo objektyvų.

vairavimą išgėrus, todėl bus nubaustas, kad vairavo beteisis. O kadangi policijai prisistatė pats, baudžiamas už bėgimą nuo pareigūnų nebus.

Taip pat reido metu įkliuvo du girti vairuotojai: vienam, vežusiam mažametį vaiką, nustatytas 0,7 prom. girtumas.

O antrasis „įpūtė“ 0,6 promilės. Vyras buvo pasipiktinęs ir nustebęs alkotesterio rodmenimis, todėl po 15 minučių pūtė dar kartą. Tačiau nuo bausmės neišsisuko, nes „įpūtė“ dar daugiau.