Lietuvoje

2021.02.24 15:12

Dėvėti kaukių atvirose erdvėse, kai šalia nėra žmonių, nereikės nuo rytojaus

atnaujinta 15.23
Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS2021.02.24 15:12

Vyriausybė trečiadienį nutarė pakeisti kaukių dėvėjimo taisykles, numatant, kad kaukių nereikės dėvėti atvirose erdvėse, jei šalia, 2 metrų atstumu, nėra kitų žmonių.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinis, partneris, vaikai, įvaikiai, sutuoktinio ar partnerio vaikai, tėvai, įtėviai, globėjai). Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

Ši tvarka, kaip sakė premjerė Ingrida Šimonytė, įsigalios nuo ketvirtadienio.

„Diskusija, dėl kaukių dėvėjimo lauke, kai aplink nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius, tuo atstumu, kuris atrodo saugus, ji vyko kurį laiką, buvo daug kritikų, kurie labai kritikavo Lietuvos taisykles, kaip neproporcingas ir nebūtinas. <...> Mes paprašėme šitą klausimą išnagrinėti mūsų ekspertų specifiškai, jie specifiškai turėjo keletą diskusijų ir tokią rekomendaciją gavę, mes ją įgyvendinome“, – po taisyklių pakeitimų dėl kaukių dėvėjimo spaudos konferencijoje kalbėjo šalies premjerė.

Šimonytė pabrėžia – dėl siūlymo įpareigoti gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius reikia daugiau diskusijų

Premjerė I. Šimonytė taip pat sakė, jog dėl ekspertų siūlymo įpareigoti gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius reikia daugiau diskusijų ir tikisi, kad tam pakaks bendro raginimo.

„Buvo toks pasiūlymas, tačiau manau, kad čia yra klausimas, kuriam galbūt reikia daug daugiau diskusijų“, – spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio sakė premjerė.

I. Šimonytė teigė, kad „čia labiau tiktų bendras raginimas naudoti tiek, kiek įmanoma, medicinines kaukes ir respiratorius“.

„Iki tokio smulkmeniškumo reglamentuoti žmonių saugojimąsi ir saugojimą, kad jau gal nereikėtų pradėti nutarime rašyti, kas kiek valandų kaukes reikėtų keisti ir kokios jos turėtų būti. Rekomendacija yra labai aiški, bet specialių sugriežtinimų nutarime mes nusprendėme nedaryti“, – kalbėjo premjerė.

Ji pabrėžė, kad skydeliai nėra tinkama apsaugos priemonė. Pasak jos, nors jie yra dažnai matomi televizijoje ir kitur, kas gali sudaryti įspūdį, jog gali būti naudojami kaip apsauga, tačiau ši praktika, „neturėtų būti atkartojama realiame gyvenime“.

I. Šimonytės teigimu, dėl to, ar konkrečios apsaugos priemonės turėtų tapti privalomos teikiant didesnės rizikos kontaktines paslaugas, spręs sveikatos apsaugos ministras, galintis tai reglamentuoti operacijų vadovo sprendimu.

Ekspertų taryba prie Vyriausybės rekomendavo įpareigoti gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes arba respiratorius, nes, jų vertinimu, medžiaginių kaukių, skydelių ir kitų panašių priemonių efektyvumas stabdant viruso plitimą yra labai nedidelis.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00