Lietuvoje

2016.04.29 18:20

Lietuvos kariai treniravosi tarptautinėse pratybose Latvijoje

LRT.lt2016.04.29 18:20

Balandžio 29 d. baigėsi dvi savaites Adaži poligone Latvijoje vykusios ugnies paramos padalinių pratybos „Summer shield XIII“ (liet. „Vasaros skydas“), kuriose Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai treniravosi kartu su Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados kariais.

Kaip rašoma pranešime spaudai, pratybose dalyvavę Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų kariai kartu su sąjungininkais tikslino ir derino šalių naudojamas artilerijos ugnies iškvietimo ir koregavimo procedūras, dalyvavo suplanuotoje jungtinėje pratybų operacijoje.

Artilerijos batalionas pirmąją pratybų savaitę taip pat vertino nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pasirengimą. Visi bataliono II ugnies baterijoje tarnaujantys šauktiniai kariai atliko savo pirmuosius kovinius šūvius iš 105 mm haubicų. Pasak karius vertinusių instruktorių, visi kariai užduotis įvykdė iš pirmo karto.

Antroji pratybų savaitę Lietuvos kariai treniravosi bendroje operacijoje kartu su sąjungininkų padaliniais. Prie Latvijos pėstininkų batalionų priskirti Dragūnų ir Algirdo batalionų sunkiųjų ginkluotės kuopų minosvaidžių būriai pajudėjo į Algirdo bataliono snaiperių būrio karių išžvalgytus operacijų rajonus poligone. Vėliau kartu su užnugario pozicijose esančia Artilerijos bataliono II ugnies baterija vykdė ugnies paramą pėstininkų pajėgų operacijoms.

Pasak Latvijos kariuomenės Sausumos pajėgų brigados vado pulkininko Martinšo Libertso, pratybose buvo pirmą kartą integruoti pėstininkų padalinių manevriniai vienetai ir ugnies paramos padaliniai. Latvijos kariuomenės atstovas taip pat padėkojo visiems pratybose dalyvavusiems kariams, įteikė apdovanojimus labiausiai instruktorių įvertintiems šalių kariams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.