Lietuvoje

2016.04.29 18:08

Programišiai pastarąją savaitę Lietuvoje nesiautėjo

BNS2016.04.29 18:08

Pastarąją savaitę kibernetiniai išpuoliai Lietuvoje nefiksuoti, sako Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys.

„Negauname pranešimų apie atakas šią savaitę. (...) Analizuojame įvykius ir koordinuojamės tarp institucijų ir su operatoriais, kaip ateityje dar geriau dirbti tokių atakų atvejais“, – BNS penktadienį sakė R. Rainys.

Jis nesiėmė vertinti kelias savaites trukusių atakų žalos, taip pat negalėjo pasakyti, kas buvo atakos šaltinis.

Su kibernetiniais išpuoliais susiję duomenys perduoti teisėsaugos institucijoms, kurios vykdo ikiteisminį tyrimą.

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas nepertraukiamai tęsiasi porą savaičių nuo tada, kai balandžio pradžioje buvo atakuotas Seimo tinklalapis. Panašias kibernetines atakas nuo praėjusios savaitės pradžios patyrė prezidentūros, Užsienio reikalų ministerijos ir Teisingumo ministerijos informacinės sistemos.

Be to, praėjusią savaitę valstybės įmonės „Infostruktūra“ saugomam Informacinės visuomenės plėtros komiteto serveriui susidūrus su kibernetine ataka, nukentėjo keliolikos valstybinių institucijų informacinių technologijų (IT) sistemos. Dėl to su kibernetiniais išpuoliais dar kartą susidūrė Seimas, Žemės ūkio ministerija, Finansų ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Kultūros ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija. Atakas taip pat patyrė Valstybinė mokesčių inspekcija, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, Vaikų išlaikymo fondas, Centrinė projektų valdymo agentūra.

Programišiai pastaruoju metu taip pat atakavo kai kurias žiniasklaidos priemones, komunalinių paslaugų įmones.

Pasak R. Rainio, ši tęstinė ataka buvo viena didžiausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Jo teigimu, visos institucijos susidūrė su DDoS atakomis, kurių metu siunčiama daugybė užklausų iš įvairių interneto taškų, siekiant sutrikdyti interneto tinklalapio veikimą. Pirminiais duomenimis, programišių išpuoliai buvo vykdomi iš užsienio.

Populiariausi

Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05