Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.02.24 13:30

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlė Vyriausybei, kad karantinas Lietuvoje būtų pratęstas iki kovo 31-osios dienos vidurnakčio. Taip pat siūlyta pratęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

Vyriausybė trečiadienį sprendė dėl to, iki kada ir kokiomis sąlygomis turi būti pratęstas Lietuvoje nuo lapkričio 7-osios galiojantis karantinas. Siūlymus dėl karantino taisyklių pakeitimo įregistravusi SAM nurodė, kaip turėtų keistis ir kaukių dėvėjimo, ir judėjimo ribojimų reikalavimai.

Kaip rašoma SAM parengtame dokumente, Vyriausybei siūlyta leisti nedevėti apsauginių veido kaukių atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Ministerijos įregistruotame dokumente taip pat nurodoma, kad judėjimo tarp savivaldybių ribojimas turėtų būti pratęstas iki kovo 15-osios.

Iki tol vykti į kitas savivaldybes bus galima tomis pačiomis sąlygomis, kokios galioja dabar, t.y. vykstant dėl giminaičių mirties, darbo reikalais, į oro ir jūrų uostus, autobusų stotis, dėl sveikatos priežiūros paslaugų. Portalas LRT.lt primena, kad draudimas judėti tarp savivaldybių galioja nuo gruodžio 16-osios.

Tačiau numatoma ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimų pakeitimų. Vyriausybei siūloma leisti judėjimą vadinamosiose žiedinėse savivaldybėse. Tai reiškia, kad Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevežio, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei jų rajonų gyventojai galės keliauti šių savivaldybių ribose.

Taip pat siūloma pratęsti mišraus mokymo eksperimentą Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje iki kovo 7-osios.

Siūlymams ministrų kabinetas pritarė.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00