Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Augustas Stankevičius, BNS2021.02.24 13:22

Aštuoni iš devynių COVID-19 susirgusių Lauksargių globos namų gyventojų buvo paskiepyti dviem vakcinos dozėmis nuo šios infekcinės ligos, informavo Tauragės rajone įsikūrusios įstaigos vadovė.

„Vienas iš jų neskiepytas“, – BNS pirmadienį sakė globos namų direktorė Jovita Černeckienė.

Anot jos, trys užsikrėtusieji jautė ligai būdingus simptomus, jie gydyti išvežti į ligoninę.

„Kitiems jokių simptomų nėra“, – sakė moteris.

J. Černeckienės teigimu, iš viso įstaigoje globojami 49 žmonės, 44 iš jų – paskiepyti.

„Beveik visi mūsų gyventojai yra paskiepyti. (...) Kai kurie nepaskiepyti dėl įvairių priežasčių“, – aiškino įstaigos vadovė.

Globos namų direktorė sako, kad įstaigoje dirba 31 žmogus – visi jie taip pat yra paskiepyti.

Pasak jos, vakcinacija antra doze įstaigoje vyko prieš dvi savaites – vasario 10 dieną.

Savo ruožtu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė BNS informavo, kad trečiadienį dar šešiems gyventojams patvirtinta koronavirusinė infekcija.

„Šie gyventojai taip pat buvo paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą. 29 įstaigos darbuotojams atlikti profilaktiniai tyrimai, visų testų rezultatai neigiami“, – sakė ji.

NVSC atstovės teigimu, Tauragės departamento specialistai lankėsi įstaigoje, teiktos rekomendacijos dėl infekcijos prevencijos priemonių.

Vėliau NVSC informavo, kad centro specialistai atliks nuodugnų tyrimą, siekiant išsiaiškinti situaciją, galimas priežastis.

„Vertinama, kad nei vienas skiepas, ar būtų kalbama apie skiepus nuo gripo, ar COVID-19 ligos, neapsaugo nuo ligos šimtu procentų. Tačiau NVSC specialistams susirūpinimą kelia tai, kad 13 asmenų buvo paskiepyti tuo pačiu metu ir, vertinant mokslinių tyrimų metu įrodytą vakcinos efektyvumą, tai, kad tokiam asmenų skaičiui imunitetas nesusiformavo, kelia pagrįstų klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.

Dėl šios priežasties NVSC specialistai atliks nuodugnų tyrimą, siekiant išsiaiškinti situaciją, galimas priežastis“, – rašoma pranešime.

Vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė BNS anksčiau sakė, kad užsikrėtimai po vakcinacijos – įmanomi, nes nė viena vakcina nesuteikia absoliučios apsaugos.

„Niekur neteigiama, kad apsauga bet kuria vakcina yra šimtaprocentinė. (...) Žmogus gali susirgti, nors ir yra paskiepytas, bet jis gali sirgti lengvesne forma. To siekiama ir to tikimasi“, – kalbėjo Rugilė Pilvinienė.

Tai ne pirmas atvejis šalyje, kai po antros vakcinos dozės nustatomi užsikrėtimai koronavirusu. Šią savaitę Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“ įsiplieskus koronaviruso židiniui, trims pilnai paskiepytiems gyventojams patvirtintas užsikrėtimas.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00