Lietuvoje

2021.02.24 12:23

Pareigūnams išseko kantrybė dėl gyventojų gausiai lankomo pajūrio karantino metu: stiprės kontrolė, neatmetamos ir griežtesnės priemonės

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.24 12:23

Gausiai į pajūrį traukiantys gyventojai kelia nerimą dėl karantino reikalavimų laikymosi, tad policijos pareigūnai įspėja, jog jau artimiausiomis dienomis griežtins kontrolę. Jeigu situacija nesikeis numatoma imtis ir dar griežtesnių priemonių valdant prie jūros atvykstančiųjų srautus – bus ribojamas automobilių stovėjimo vietų skaičius.

Dėl karantino suvaržymų žmonėms beliko vienintelė pramoga – galimybė leisti laiką lauke. Pastebima, kad pastarosiomis dienomis ypač daug žmonių traukia pasivaikščiojimams prie jūros. Situacija pajūryje nerimą kelia policijos pareigūnams.

„Nerimą kelia karantino sąlygų nesilaikymas. Vyriausybės nutarimu yra nustatytos aiškios, sugriežtintos lankymo sąlygos. Nors tai yra atvira teritorija, tačiau mes matome, kad pakankamai nemažas skaičius automobilių susbūria į vieną vietą. Paplūdimyje vaikšto daugiau žmonių, reikia stebėti 2 m distancijos išlaikymą ir pan.“, – situaciją pajūryje apibendrino Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Padidėję vykstančiųjų prie jūros srautai jaučiami ir mieste – susidaro automobilių spūstys. Taigi, policijos pareigūnai ketina imtis priemonių valdant pavojinga galinčia tapti situaciją.

„Įvertinome visas turimas pajėgas ir galimybes. Be abejo, galutinis, kraštutinis atvejis yra kreiptis į savivaldybę dėl tam tikrų aikštelės apribojimų kelio ženklais ar atitinkamais atitvarais“, – vieną galimų priemonių įvardijo M. Džermeika.

Nerimą kelia karantino sąlygų nesilaikymas.

Kol kas policijos atstovai dar nesikreipė į uostamiesčio savivaldybę, prašydami griebtis būtent tokių patekimo prie jūros ribojimo priemonių, tačiau jau šiomis dienomis numatoma stiprinti atvykstančiųjų kontrolę.

„Policija turi galimybę nuotoliniu būdu, per mobiliuosius tarnybinius telefonus pagal valstybinį numerį nustatyti iš kokios savivaldybės tas asmuo yra. Būtent šį savaitgalį – šeštadienį, sekmadienį – bus sugriežtinta kontrolė. Bus stebima, ar tikrai tie visi į pajūrį atvykstantys automobiliai yra būtent Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų. Ir paplūdimyje stengsimės atkreipti dėmesį, kad nebūtų pažeidinėjamos karantino sąlygos“, – dėstė Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas.

Jeigu tai nepadės – beliks imtis anksčiau minėto patekimo prie jūros ribojimo.

Pareigūnas akcentavo, kad įtempta situacija ne tik Klaipėdoje prie molo, bet ir prie Olando Kepurės skardžio Karklėje. Pajūryje įžvelgiama ir galimybių nepaisyti judėjimo tarp savivaldybių ribojimų.

„Visur yra tų problemų. Karklės teritorijos gyventojai patenka į Klaipėdos miesto savivaldybės žiedinę teritoriją. Tam tikrose zonose ir miestiečiai gali atvažiuoti iki Olando Kepurės. Ir ten susidaro spūstys, ir automobilių skaičiai“, – akcentavo M. Džermeika.

Gali pasitaikyti atvejų, kai pajūryje vaikštinėjantys žmonės nė patys to nežinodami kerta Klaipėdos miesto ar rajono savivaldybės ribą.

„Fiziškai policijos pareigūnų prie kiekvieno keliautojo, pėsčiojo nepastatysi ir policijos pareigūnai kiekvieno asmens nepersekios ir nesakys, kad štai peržengė savivaldybės „sieną“ ir padarė pažeidimą. Mano galva, turėtų savivaldybės susitarti ir tokiose erdvėse galėtų taip pat numatyti tam tikrus laikinuosius informacinius stendus, paaiškinančius, kad tai yra kitos savivaldybės ribos. Tokiu būdu pėsčiasis, poilsiautojas supras, kur jis eina“, – pastebėjo M. Džermeika.

Tikėtina, kad orams šylant prie jūros vyks vis daugiau žmonių, tad problema tik gilės. Todėl pareigūnai numato, kad griežtesnė kontrolė ar kitos galimos priemonės bus taikomos ne tik šį savaitgalį, bet ir ateityje.

„Šiltėjant oro sąlygoms asmenų skaičius galimas daug didesnis. Jeigu karantino sąlygos nesikeis, o problema aštrės, turbūt teks kreiptis į miesto savivaldybę dėl tam tikrų techninių priemonių įrengimo“, – teigė pareigūnas.

Fiziškai policijos pareigūnų prie kiekvieno keliautojo, pėsčiojo nepastatysi ir policijos pareigūnai kiekvieno asmens nepersekios.


Skaičiuojama, kad įprastomis dienomis prie jūros žmonės gali atvykti įvairiomis kryptimis – nuo Palangos plento arba iš Klaipėdos miesto pusės.

„Šiandien matome, kad susiklostė tokia situacija – visi Klaipėdos miesto gyventojai gali patekti į pajūrį tik P. Lideikio gatve. Tai reiškia – tik viena kryptimi. Tokiu būdu ir susikaupia didesni transporto priemonių srautai, kurie privalo apsisukti, grįžti tuo pačiu keliu. Šį sekmadienį susidarė gana nemenkos transporto priemonių eilės“, – dėstė M. Džermeika.

Praėjusį savaitgalį prie jūros atvykę žmonės buvo patikrinti, dauguma jų – uostamiesčio gyventojai, kuriems karantino suvaržymai nedraudžia atvykti prie jūros Klaipėdos mieste. Privalu tik laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti ir pan.

Tiesa, pareigūnai pastebi, kad nors žmonės ir aktyviai traukia į pajūrį, tačiau pasiekę savo tikslą elgiasi sąmoningai, laikosi karantino reikalavimų.

„Matome, kad piliečiai supratingai, geranoriškai ir protingai laikosi karantino sąlygų. Be abejo, pasitaiko vienas ar kitas pažeidėjas, kuris dar nėra išstudijavęs tam tikrų sąlygų, kaip turi elgtis. Bet tikrai galima sakyti, kad žmonės sąmoningai žiūri į tas sąlygas bei tai, kad jų nepažeistų“, – žmonių elgesį apibendrino Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas.

Klaipėdos meras: papildomi ribojimai perteklinė priemonė

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas griežtesnę kontrolę pajūryje vertina be didelio entuziazmo ir neslėpė, jog toks pasiūlymas nustebino. Apie policijos siūlymus iš žiniasklaidos sužinojęs Klaipėdos meras netrukus susisiekė ir su pačiais pareigūnais.

„Paklausiau, kur yra tokios iniciatyvos širdis ar sumanymo prasmė. Policijos atstovai mane užtikrino, kad tai nebuvo siekis kreiptis į savivaldybę dėl tų galimų ribojimų lankytis paplūdimyje. Tiesiog buvo įvardijama, kad jeigu jau kiltų tokia situacija, kad nebepavyktų suvaldyti ir neišvengiamai tektų ieškoti drastiškų sprendimų“, – dėstė V. Grubliauskas.

Manau, kad nusiraminkime, atsigręžkime į sveiką, šaltą, blaivų protą.

Meras neslėpė, kad papildomi ribojimai pajūryje jam atrodo neadekvati ir perteklinė priemonė ir vargu, ar pavyktų įgyvendinti tokį siūlymą, mat tuomet prireiktų dar didesnių policijos pareigūnų pajėgų, kurios galėtų reguliuoti atvykstančiųjų srautus.

„Manau, kad nusiraminkime, atsigręžkime į sveiką, šaltą, blaivų protą. Suvokime, kad ne policija, ne draudimai, ne ribojimai, bet kiekvieno asmeninė atsakomybė užtikrina savo ir kitų saugumą. Čia yra svarbiausia“, – akcentavo V. Grubliauskas.

Pašnekovas neslėpė, jog judėjimas miesto gatvėse neįkvepia tikėjimo, kad visi žmonės vienodai supranta asmeninės atsakomybės ir saugojimosi svarbą.

„Bet aš vis tik labiau linkčiau ne į drastiškas priemones, kurių dar niekas per daug ir nesiūlė, o jeigu ir kreiptųsi, labai skeptiškai su dideliu rezervu žiūrėčiau į tokį prašymą“, – patikino Klaipėdos meras.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00