Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.29 19:56

Teisėjų taryba pritarė V. Jakubauskienės atleidimui iš teisėjo pareigų

LRT.lt 2016.04.29 19:56

Penktadienį vykusiame posėdyje Teisėjų taryba vienbalsiai pritarė Akmenės rajono apylinkės teismo teisėjos Virginijos Jokubauskienės atleidimui iš teisėjo pareigų, pažeminus teisėjo vardą.  

„Teisėjams keliami ypatingai aukšti pavyzdingumo ir padorumo reikalavimai, kurių laikytis privalome kiekvienas, pasirinkęs šį kelią. Teismų bendruomenė ne kartą yra aiškiai parodžiusi, kad elgesys, kuris kenkia teismų autoritetui ir yra nesuderinamas su teisėjo pareigomis, netoleruotinas,“ – pasibaigus posėdžiui teigė Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.  

Teisėjos pritarimo atleidimui klausimas pradėtas svarstyti Teisėjų etikos ir drausmės komisijai gavus Šiaulių apygardos teismo pirmininko teikimą, kuriame nurodyta, kad teisėja galimai darbe pasirodė neblaivi ir atsisakė pasitikrinti blaivumą. Apie situaciją informuota Lietuvos Respublikos prezidentė, kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl teisėjos atleidimo iš pareigų, rašoma pranešime spaudai.

Sprendimą Teisėjų taryba priėmė įvertinusi visą gautą medžiagą, taip pat išklausiusi žodinių teisėjos Virginijos Jokubauskienės, Šiaulių apygardos teismo pirmininko Vytauto Kursevičiaus ir Akmenės rajono apylinkės teismo teisėjos Daivos Maneikienės paaiškinimų.

„Teisėja nesiėmė jokių veiksmų, kurie pašalintų kilusias abejones, t. y. nesutiko pasitikrinti blaivumo, o tai jau yra Teisėjų etikos kodekse nustatytų reikalavimų pažeidimas. Kiekvienas teisėjas privalo saugoti savo autoritetą  ir kilus dvejonėms dėl netinkamo elgesio, jas išsklaidyti,“ – komentuotdamas Teisėjų tarybos nutarimą teigė E. Laužikas.  

Šalies prezidentei dėl patarimo atleisti V. Jokubauskienę iš teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, į Teisėjų tarybą kreipėsi kovo 3 d. Teisėjai nedalyvaujant posėdžiuose, šio klausimo svarstymas buvo du kartus atidėtas. Teisėją atleidus iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą netenkama valstybinės teisėjo pensijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi