Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.29 13:25

TATENA palankiai įvertino Lietuvą

ELTA 2016.04.29 13:25

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertai palankiai įvertino Lietuvą už aktyvią poziciją stiprinant branduolinę saugą pasauliniu mastu, už skaidrumą ir atvirumą bendradarbiaujant su tarptautiniais ekspertais ir dalyvavimą tarptautinės paramos programose, teigia Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).

Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinės vertinimo misijos vadovas Ingemaras Lundas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistema pradėta kurti nuo 1990 m. yra dar jauna, bet jau brandi ir kompetentinga.

„Lietuva yra tarptautinės bendruomenės narė, kuri aktyviai prisideda stiprindama branduolinę saugą pasauliniu mastu, tad IRRS misijos ekspertų rekomendacijos dėl šalies branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos gerinimo, tikrai yra naudingos ir įgyvendinamos“, – pranešime spaudai cituojamas I. Lundas, Švedijos reguliuojančiosios institucijos vyriausiasis patarėjas.

Misijos ekspertai rekomendavo Lietuvai nuosekliai planuoti pakankamus žmogiškuosius išteklius, kurie bus reikalingi visoms vykdomoms ir planuojamoms veikloms branduolinei ir radiacinei saugai užtikrinti. 

Rekomenduota taip pat nuolat gerinti branduolinės ir radiacinės saugos bei atliekų tvarkymo saugą reglamentuojančius teisės aktus, kad jie atitiktų naujausius TATENA standartus.

VATESI ir radiacinę saugą reguliuojančioms institucijoms pateiktos rekomendacijos dėl žmogiškųjų išteklių ir kompetencijų planavimo bei valdymo, aktyvesnio visuomenės informavimo ir jos įtraukimo į sprendimų priėmimo procesus, ūkio subjektų patikrinimų programos ir poveikio priemonių taikymo.

Tokia misija Lietuvoje vyko pirmą kartą. Jai pasibaigus, per tris mėnesius, bus parengta ataskaita ir pateikta Lietuvos vyriausybei. Šios misijos rezultatai yra svarbūs formuojant tarptautinės bendruomenės nuomonę apie branduolinės ir radiacinės saugos užtikrinimą Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi