Lietuvoje

2016.04.30 09:07

Atpažinti senatvinę silpnaprotystę padės paprastas testas

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.04.30 09:07

Yra ligų, kurias lydi suprastėjusi atmintis ar reakcija, bet tai yra visai nesunkiai išgydoma – svarbu laiku pastebėti pirmuosius „proto šešėlius“. Gydytojo Alvydo Unikausko teigimu, atpažinti ankstyvuosius senatvinės silpnaprotystės požymius galime atlikę paprastą testą. 

Jei kyla įtarimas dėl artimųjų psichinės sveikatos būklės, profesorius pataria paprašyti pavaizduoti valandas nupieštame laikrodyje ar atlikti paprasčiausius aritmetikos veiksmus.  

Keli kraujo tyrimai taip pat gali padėti išsiaiškinti, ar yra patologija, kuri imituoja silpnaprotystę. Pasak gydytojo, tokias situacijas galima labai lengvai ištaisyti. 

„Jeigu organizmui trūksta vitamino B12, prarandamas mielino dangalas, saugantis nervų ląsteles, tai paveikia atmintį ir mąstymą“, – pasakoja A. Unikauskas.

Kraujo tyrimų rezultatai parodo ir skydliaukės veiklos sutrikimus, nuo kurių priklauso mūsų medžiagų apykaita, mąstymo, suvokimo greitis. Skydliaukė gali mus padaryti aktyvesnius ar vangesnius, ji lemia ir mąstymo sutrikimus.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.