Lietuvoje

2016.04.29 12:23

Vilniuje pirmadienį baigiamas šildymo sezonas, kiti miestai neskuba

LRT.lt, BNS 2016.04.29 12:23

Atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą ir sinoptikų prognozes gegužei, Vilniaus savivaldybė nuo pirmadienio, gegužės 2 d., baigia šildymo sezoną. Kaune ir Šiauliuose šildymo sezonas toliau tęsiasi ugdymo įstaigose ir ligoninėse, Klaipėdoje dėl šildymo sezono pratęsimo sprendžia gyventojai. Tuo metu šios savaitės pradžioje Panevėžyje atnaujintas šildymo sezonas tęsiasi.

Nuo pirmadienio šildymas išjungiamas ir Vilniaus gyvenamuosiuose namuose, administraciniuose pastatuose, ir miesto mokyklose, darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. 

Saugiu pastatų šildymo sistemų išjungimu rūpinasi daugiabučių namų valdytojai (administratoriai), šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai ar pastatų savininkai.

Šį sezoną vilniečiai šildėsi nuo spalio 12-os iki balandžio pabaigos. Ankstyvas atšilimas jau buvo paskatinęs šildymo sezoną baigti balandžio 7-ąją, tačiau netrukus sugrįžo šaltesni orai ir nuo balandžio 15 dienos šildymo sezonas prašant vilniečiams buvo pratęstas. Šildytis nebenorėję daugiabučių gyventojai turėjo galimybę šildymo savo namuose nebejungti – tokių namų Vilniuje buvo apie 400 iš daugiau kaip 4 tūkstančių.

Kaune šildymo sezonas baigtas balandžio 8 dieną, tačiau, savivaldybės duomenimis, jis pratęstas švietimo įstaigoms bei ligoninėms. Daugiabučių namų gyventojai galėjo pratęsti šildymo sezoną balsų dauguma.

Tokia pati tvarka galioje ir Klaipėdoje, kur šildymo sezonas baigtas balandžio 14 dieną.

Šiauliuose, kur šildymo sezonas taip pat baigtas balandžio 14 dieną, šildymas mokykloms ir ligoninėms atnaujintas balandžio 20 dieną.

Panevėžyje šildymo sezonas atnaujintas pirmadienį ir kol kas nėra sprendimo jį baigti.

Šildymo sezoną rekomenduojama baigti, kai tris paras laikosi daugiau kaip 10 laipsnių temperatūra.