Lietuvoje

2021.02.23 13:35

Ministerija: šiemet brandos egzaminai turėtų vykti anksčiau nei pernai, tikslios datos – netrukus

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.02.23 13:35

Planuojama, kad valstybiniai brandos egzaminai šiemet vyktų anksčiau nei pernai, kai jie prasidėjo birželio 22 dieną. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) sprendimą su tiksliomis datomis planuoja paskelbti jau netrukus. Galutinis terminas šiai žiniai paskelbti – iki kovo 1 dienos.

Kaip paaiškino ŠMSM, sprendimas bus priimamas atsižvelgiant į tai, kad dėl nuotolinio ugdymo nukentėjo mokymosi kokybė ir kad abiturientai neturėjo sąlygų mokytis taip, kaip ir baigusieji mokyklas iki pandemijos.

„Nuotolinis ugdymas neprilygo įprastam kontaktiniam, apie tai nuolat kalbėjo ir pedagogai, ir mokiniai, tad negalima dabar apsimesti, kad viso to negirdėjome ir tai dabar nesvarbu.

Yra viltis, kad per artimiausias savaites abiturientams pavyks sugrįžti į mokyklas ir toliau įprastu būdu ruoštis egzaminams“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atlikta mokyklų vadovų apklausa ir Lietuvos moksleivių sąjungos apklausos rezultatai rodo, kad nenorima jokių pokyčių.

„Tačiau mokinių apklausa buvo atliekama per mokinių savivaldos vadovus mokyklose, todėl tikrai nebuvo apklausti visi abiturientai, o nuomonė atspindėjo labiausiai motyvuotų ir aktyviausių mokinių požiūrį. Asmeniniai pokalbiai parodė, kad ir mokyklų vadovų apklausa gali ir neatspindėti tikrojo požiūrio. Iš tiesų ne vienas direktorius pripažįsta, kad abiturientams reikalingos papildomos konsultacijos.

Taip pat planuojama, kad egzaminų tvarkaraštis būtų sudėliotas taip, kad tarp svarbiausių egzaminų mokyklos galėtų organizuoti papildomas konsultacijas“, – paaiškino ministerija.

Anksčiau nei pernai baigus egzaminų sesiją, anksčiau turėtų prasidėti ir priėmimas į aukštąsias mokyklas.

Kaip paaiškino ministerija, motyvas egzaminus vėlinti, bet ne tiek, kiek pernai, tas, kad ir mokiniai, ir mokytojai sakė, kad nuotolinis mokymas sukėlė sunkumų, per ilgas ugdymo proceso ištęsimas sukeltų ir mokinių, ir mokytojų nepasitenkinimą.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11