Lietuvoje

2021.02.23 12:28

Gyventojus pasiekė nepaprastas įspėjimas: šalyje fiksuojamas didelis oro užterštumas, rekomenduoja likti namuose

atnaujinta 16.00
LRT.lt, ELTA, LRT RADIJAS2021.02.23 12:28

Šalies gyventojus antradienį pasiekė nepaprastas skubus įspėjimas: šalyje fiksuojamas didelis oro užterštumas. Rekomenduojama, kad žmonės lauke vykdytų kuo mažiau fizinės veiklos, nesportuotų, netgi siūloma vengti vėdinti kambarius, kadangi tarša, pasak specialistų, tikrai didelė.

„Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad šalyje vasario 23 d. fiksuojamas didelis aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Prasta oro kokybė išliks ir artimiausiomis dienomis. Rekomenduojame pasilikti namuose“, – rašoma į gyventojų telefonus išsiųstame specialiame pranešime.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros, vasario 23–25 dienomis vyraus nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai.

„Visoje šalies teritorijoje teršalų koncentracijos nuosekliai didėja nuo sekmadienio dėl taršios oro masės pernašos iš pietų. Aukštos koncentracijos (tarša – ELTA) išsilaikys kelias dienas. Labai didelė tikimybė, kad kietųjų dalelių KD10 24 val. ribinė vertė bei azoto dioksiodo 1 val. ribinė vertė gyvenvietėse vėl bus viršyta. Santykinai žemesnės, bet vis tiek labai taršios koncentracijos bus apie vidurdienį“, – teigia agentūra.

Agentūra rekomenduoja riboti aktyvią veiklą lauke, nedeginti, nekurti jokių laužų. Pagal galimybes būstų patalpų nešildyti kietuoju kuru (pavyzdžiui, šią savaitę naudoti dujinį ar elektrinį šildymą). Energetikos įmonėms griežtai kontroliuoti azoto oksidų išmetimus į aplinkos orą.

Aplinkos apsaugos agentūros specialistas Mindaugas Bernatonis taip pat įspėja gyventojus kurį laiką vengti būti lauke.

„Rekomenduojama, kad žmonės lauke kuo mažiau vykdytų fizinės aktyvios veiklos, nesportuotų. Tie, kad dirba lauke, gal kitaip galėtų darbus perplanuoti. Kad kuo mažiau į plaučius būtų įkvepiama. Tarša tikrai didelė.

Likti namuose, net kambarių vėdinti nerekomenduojama. Jei jau tai darote, tai tą darykite vidury dienos, nedarykite to paryčiais ir naktį prieš miegą“, – LRT RADIJUI sako Aplinkos apsaugos agentūros specialistas.

LRT.lt primena, kad pavasariški orai iš šalies nesitrauks, tačiau po pirmadienio, kuomet buvo labai šilta, antradienį jau bus šiek tiek vėsiau, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Edita Gečaitė.

Lietuvą pasiekia gerokai vėsesnio oro masė iš Šiaurės, todėl antradienį temperatūra įdienojus ties rytiniu šalies pakraščiu sieks 0–2, kitose vietose sušils iki 3–5, o vakariniuose rajonuose kai kur iki 6–7 laipsnių šilumos.

Didesnėje šalies dalyje numatomi nedideli krituliai, daugiausia lietus ir dulksna, kai kur gali įsimaišyti ir viena kita šlapia snaigė. Dienos metu kai kur laikysis rūkas, vėjas antroje dienos pusėje bus šiek tiek stipresnis.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11