Lietuvoje

2021.02.23 12:16

Ekspertai Vyriausybei siūlo pratęsti karantiną Lietuvoje

atnaujinta 13.01
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.02.23 12:16

Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba siūlo Vyriausybei siūlo pratęsti iki vasario 28 dienos šiuo metu Lietuvoje paskelbtą karantiną dėl koronaviruso grėsmės.

„Visa ekspertų taryba vienbalsiai pritarė, kad karantinas, kaip priemonė, turėtų būti pratęsta dėl to, kad iš tikrųjų susidūrėme su tuo, kad (koronaviruso – LRT.lt) atvejų skaičius pasiekė tokį lygį, kad jis nekrenta, ta kreivė net įgavo pakilimą“, – ekspertų tarybos nuomonę antradienį paskelbė tarybos narys Vaidotas Grigas.

Jis pabrėžė, kad ekspertai dabartinės situacijos nevadina trečiąja koronaviruso banga, tačiau, anot V. Grigo, tendencijos verčia susirūpinti.

Vyriausybės kanceliarijos išplatintame pranešime teigiama, kad 24-iose Lietuvos savivaldybėse augo atvejų skaičius, o 32 savivaldybėse augo teigiamų testų procentas – šie skaičiai didžiausi nuo gruodžio vidurio.

„Hospitalizacijų kiekis per dieną nėra sumažėjęs tiek, kiek norėtųsi. Virš 70 procentų hospitalizuojamų asmenų yra taikoma deguonies terapija“, – atkreipė dėmesį ekspertas.

Tiesa, anot jo, COVID-19 sergančiųjų ligoninėse skaičiaus sumažėjimas, lyginant su praėjusių metų pabaiga, pačių susirgimo atvejų skaičiaus sumažėjimas rodo, kad karantinas veikia.

Tiesa, gera žinia ta, kad praeitą savaitę pirmą kartą nuo lapkričio pradžios Lietuvoje mirė mažiau nei 1 000 žmonių.

Pasak V. Grigo, ekspertų taryba taip pat svarsto, kaip turėtų būti didinami testavimo dėl koronaviruso tempai net ir tose įstaigose, kur dalis personalo, darbuotojų yra paskiepyti.

V. Grigas, kalbėdamas apie ekspertų siūlymą pratęsti karantiną, tvirtino, kad apie konkrečius terminus nėra kalbama, tačiau užsiminė, jog taryba tikrai nekalba apie vienos savaitęs karantino pratęsimą.

„Mūsų siūlymas buvo neapsiriboti vienos savaitės laikotarpiu. Čia, aišku, sprendimas paliktas Vyriausybei. Mūsų rekomendacija būtų taikyti karantiną ilgesniam laiko tarpui“, – kalbėjo V. Grigas.

V. Grigas, paklaustas, kokiu režimu ekspertai siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną, tikslaus atsakymo nepateikė, tačiau perspėjo, jog apie labai didelio masto atlaisvinimus kalbėti dar nevertėtų.

„Kol nesuvakcinuota didžioji visuomenės dalis, kol neįgytas tas bendras imunitetas, tai būtų labai pavojinga padaryti“, – tvirtino ekspertas.

LRT.lt primena, kad karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje paskelbtas praėjusių metų lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki vasario 28 dienos.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11