Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.29 09:58

Paaiškėjo, kas kurs daugiafunkcį kompleksą Vilniaus centre

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.29 09:58

Penktadienį baigėsi multifunkcinio komplekso k18B, iškilsiančio Vilniaus Konstitucijos prospekte ties Baltuoju tiltu, tarptautinis architektūrinis konkursas. Jį laimėjo vieno žymiausių pasaulio architektų Danielio Libeskindo studija „Studio Libeskind“.

Antrąją vietą konkurse laimėjo lietuvių „Architektūros kūrybinės grupės“ projektas. Trečioji vieta atiteko „Studio Fuksas“ pasiūlymui. Laimėtoją ir prizininkus išrinko dvylikos narių komisija, kurią sudarė konkurso organizatorių – Lietuvos architektų sąjungos, Vilniaus miesto savivaldybės, investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ bei Kultūros paveldo departamento atstovai.

D. Libeskindo darbai puošia didžiausius pasaulio miestus. Tarp garsiausių jo darbų – Žydų muziejus Berlyne, Metropoliteno universiteto Doktorantūros centras Londone, M. Volio centras Barlano universitete Tel Avive ir daugelis kitų. 2003 m. D. Libeskindas tapo vyriausiuoju Niujorko Pasaulio Prekybos Centro atstatymo architektu.

„D. Libeskindas yra pripažintas pasaulinio garso architektas ir man ypatingai džiugu, kad per artimiausius keletą metų miestas pasipuoš net keletu jo darbų. Tarp jų ir jau skelbti Modernaus meno centro bei, jei atsiras privatus investuotojas, Sporto ir sveikatingumo centro „Vilnius beacon“ (Vilniaus švyturys) projektai. D. Libeskindas išsiskiria savitu stiliumi, ypatingu erdvės pojūčiu bei ypač originaliais architektūriniais sprendimais. Taip pat džiaugiuosi, kad šis įvykęs tarptautinis konkursas nustatė aukščiausią kokybės standartą ateities projektams, kurių Vilniuje bus dar ne vienas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Studio Libeskind” projekte yra geriausiai suderintas racionalus funkcijos paskaičiavimas ir skulptūrinė, labai charizmatiška architektūros forma. Tai iš esmės ir lėmė, kad šis projektas laimėjo komisijos narių simpatijas. Man asmeniškai labai džiugu, kad Vilniuje atsiras kitos kategorijos architektūros objektas, neabejotinai išliksiantis ateinančioms kartoms, kaip naujo požiūrio, naujos epochos architektūroje ženklas. Šis projektas pakels kartelę visiems sostinės architektūrinės kalvos teritorijoje ateityje statomiems objektams”, – sakė Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Pranas Šaliamoras.

Teigiama, kad naujojo komplekso biurų dalyje bus įkurta 1 000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. 

Šis tarptautinis architektūrinis konkursas – tik trečias toks Vilniuje per visą miesto istoriją. 

Be prizininkų, konkurse dalyvavo žymūs Lietuvos ir pasaulio architektų biurai: „Arrow“ ir „PLH Arkitekter“ iš Danijos, estai „KOKO Architects“ bei žymiausios Lietuvos architektų kompanijos - „R.Paleko ARCH studija“, „SP Architektų Grupė“, „G. Natkevičius ir partneriai“ ir „Arches“.

Su visais konkursui pateiktus darbais galima susipažinti Lietuvos architektų sąjungoje, Kalvarijų g. 1, Vilniuje nuo  pirmadienio, gegužės 2 d. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi