Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.28 17:32

Kaip atrodys pertvarkyta Lukiškių aikštė?

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį viena svarbiausių Lietuvoje Lukiškių aikštė turėtų atrodyti visiškai kitaip, nei ją matome dabar. Aikštės rekonstrukcijos projektą kūrę architektai teigia, kad ši vieta turėtų tapti „daugiafunkcine Lietuvos laisvės ir demokratijos erdve“.

Architektas Gintaras Čaikauskas tikina, kad projekto autoriai siekė prasmingo Lukiškių aikštės sutvarkymo.

„Norėdami sutvarkyti tokią aikštę ir sukurti jos ateities viziją, galvojome, kad yra maža tiesiog nutiesti takelius ar sutvarkyti paviršius ir tik formaliai kažką parodyti visuomenei“, – teigia G. Čaikauskas.

Anot architekto, Lukiškių aikštės vaizdas turi atspindėti lietuvių nuolatinę kovą už laisvę ir taip pat šiuolaikinę demokratiją – vietos užteks visiems,  sau veiklos ras įvairių pomėgių ir skirtingo amžiaus grupių žmonės.

„Visa aikštė pavirsta savotišku gyvybės medžio simboliu, kuris lietuvių tautai yra suprantamas, žinomas ir simbolizuoja tą mūsų amžiną gyvybingumą.  Medis virsta takelių forma, perauga į smulkesnes šakeles žaliojoje zonoje ir savotiškai ištirpsta miesto erdvėje“, – projekto idėją aiškina architektas.

Pasak G. Čaikausko, naujojo plano autoriai stengėsi tęsti Gedimino prospekto platinimo idėją, kurią savo laiku pradėjo architektai broliai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai. 

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi