Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.28 17:05

R. Malinauskas su buvusiu socialdemokratų Druskininkų skyriumi kuria atskirą judėjimą

BNS 2016.04.28 17:05

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas su buvusiais socialdemokratų Druskininkų skyriaus nariais kuria atskirą judėjimą.

„Buvome susirinkę beveik apie 100 žmonių ir nusprendėme, kad kursime savo judėjimą“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Malinauskas.

Jis teigė, kad tai nebus politinė partija, o savivaldos rinkimams judėjimas, registruotas pagal Asociacijų įstatymą: „Mus domina viena mintis, tai Druskininkų ateitis, Druskininkų rezultatai, rytdiena ir klestėjimas“

„Šiai dienai apsiribojame mes vietiniu judėjimu, o gyvenime niekas nežino, kas ir kada į ką išaugs“, – kalbėjo kurorto vadovas.

Pasak jo, judėjimas dar neturi pavadinimo. R. Malinauskas teigė, kad jis turėtų būti įregistruotas kitą savaitę.

Į šio judėjimo pirmininko pareigas buvo pasiūlytas pats Druskininkų meras.

„Kažkaip taip jau pasisekė“, – sakė R. Malinauskas.

Pasak jo, sprendimas kurti judėjimą buvo priimtas trečiadienį.

R. Malinauskas ir didžioji dalis Druskininkų skyriaus narių paliko Socialdemokratų partiją šio mėnesio pradžioje po to, kai partiečiai siūlė jam stabdyti narystę.

R. Malinauskas apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos pranešė balandžio pradžioje, partijos vadovybei paraginus jį susispenduoti narystę. Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant vyriausybės nutarimą, galbūt turėjusį reikšmės vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose įteisinimui. Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių. R. Malinausko veiksmų netyrė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, nes negavo duomenų apie galimą privačių ir viešųjų interesų supainiojimą.

Socialdemokratų partijos vadovybė tuomet teigė, jog R. Malinauskas turi sustabdyti narystę partijoje, visuomenėje netylant atgarsiams dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro skandalo.

Šioje istorijoje taip pat figūravo ir liudytoju ikiteisminiame apklaustas premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, ir „tvarkietis“ aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, tame tyrime turėjęs specialiojo liudytojo statusą.

Tyrimą nutraukus ir paviešinus jame figūravusių politikų ir Vyriausybės narių pokalbių išklotines, paaiškėjo, kad kurortinių zonų panaikinimo siekė Druskininkų meras. Dėl to jis ne kartą skambino K. Trečiokui, vyriausybės kancleriui Alminui Mačiuliui ir kitiems pareigūnams, taip pat yra skambinęs ir ministrui pirmininkui.

Tuo metu teisme vyko viešojo intereso gynimo procesas dėl Druskininkų centre ant ežero kranto statomo prabangaus gyvenamojo namo, praminto Vijūnėlės dvaru. Druskininkų savivaldybė šioms statyboms buvo davusi reikiamus leidimus, o prokuratūra siekė jas pripažinti neteisėtomis. To ji siekia ir dabar apeliacine tvarka.

Druskininkų meras yra pripažinęs, kad Vyriausybės nutarimo dalies dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo bus naudingas teismo procese.

Konstitucinis Teismas yra priėmęs prezidentės Dalios Grybauskaitės kreipimąsi išnagrinėti, ar nutarimas panaikinti kurortines zonas neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi