Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.28 16:26

R. A. Ručys generalinio prokuroro reikalauja nutraukti tyrimą

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.28 16:26

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Rimas Antanas Ručys generalinio prokuroro reikalauja nutraukti ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu.

Pernai R. A. Ručys buvo paskelbtas įtariamuoju dėl prekybos poveikiu. Prokurorai teigia surinkę duomenų, kad jis iš prodiuserio Rolando Skaisgirio paėmė šimtatūkstantinį kyšį, žadėdamas paveikti valstybės tarnautojus.

Pats parlamentaras savo kaltę neigia ir trečiadienį po Konstitucinio Teismo (KT) nutarimo, kad Seimas jo neliečiamybę panaikino pažeisdamas Konstituciją, žadėjo bendradarbiauti su teisėsauga. Tačiau KT kartu išaiškino, kad įtarimus dėl prekybos poveikiu prokurorai R. A. Ručiui pateikė teisėtai, nes iki KT sprendimo nebuvo galima abejoti Seimo rezoliucijos konstitucingumu.

Tuo metu R. A. Ručys taip pat prašo pradėti ikiteisminį tyrimą tyrėjams, teigdamas, kad dar iki neliečiamybės panaikinimo jie galbūt piktnaudžiavo tarnyba, vykdė baudžiamąjį persekiojimą.

Gali spręsti iš naujo

Seimas iš naujo spręs dėl „tvarkiečio“ R. A. Ručio neliečiamybės panaikinimo, jei bus vėl gautas generalinio prokuroro prašymas, kitokios procedūros nėra, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Pas mane buvo Seimo teisininkai, Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas J.Sabatauskas. Gavę dokumentus oficialiai, Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą, turės tai nagrinėti TTK, ir pateikti savo išvadas, bet teisiškai kaip parlamentas neturime jokios procedūros ir nuo šios dienos R. A. Ručiui neliečiamybė yra atstatoma. Jei prokuroras atneš naują kreipimąsi į Seimą, tada procedūra prasidės iš naujo“, – BNS sakė Seimo pirmininkė, ketvirtadienį situaciją aptarusi su teisininkais.

Po KT sprendimo R. A. Ručys iš pradžių BNS tvirtino bendradarbiausiąs su teisėsauga, nes norintis įrodyti savo nekaltumą, tačiau ketvirtadienį išplatino kreipimąsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, kad būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu.

Pasisakydamas dėl R. A. Ručio neliečiamybės panaikinimo KT konstatavo, kad iš esmės buvo pažeista procedūra – parlamentarui nesudaryta galimybė pasisakyti. Taip pat KT pažymėjo, kad per Seimo posėdį dėl neliečiamybės panaikinimo nė nebandyta aiškintis, kodėl nedalyvauja R. A. Ručys, ar nedalyvavimo priežastys buvo svarbios, ar jis turėjo galimybę įgalioti sau atstovauti kitą parlamentarą. Taip pat KT byloje įrašyta, kad posėdžio dieną R. A. Ručys po apsilankymo Seimo medicinos kabinete greitosios medicinos pagalbos automobilių buvo išvežtas į Santariškių klinikas.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS ketvirtadienį teigė, kad situaciją dėl R. A. Ručio neliečiamybės dar vertina teisininkai.

„Tam, kad nepadarytume klaidos situacijoje, kurią drąsiai galima pavadinti netipiška, tam, kad visi veiksmai po to nekeltų abejonių, truputėlį detaliau nagrinėjame situaciją“, – BNS sakė E. Martinonienė.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi