Lietuvoje

2021.02.22 18:32

Uostamiestyje ruošiamasi masinei senjorų vakcinacijai: meras ragina nenuogąstauti dėl skiepų, bet pripažįsta – kyla rūpestis dėl nevaikštančių senolių

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.22 18:32

Ruošiantis masinei kai kurių žmonių grupių vakcinacijai įžvelgiama galimų iššūkių uostamiestyje. Sprendžiama, kaip teks užtikrinti sklandų į vakcinavimo centrus savo skiepo dozės atvykti negalėsiančių senolių skiepijimo procesą.

Įžvelgia iššūkių

Šiomis dienomis uostamiestyje jau baigtas vienas skiepijimo nuo COVID-19 ligos etapas.

„Jau baigėme misiją, kalbant apie tų profesijų atstovus, kurie turi būti paskiepyti – švietimiečiai, asmens sveikatos priežiūros specialistai, kurie dar buvo nepaskiepyti, odontologai ir kiti, kas laukė tame privalomajame sąraše“, – apibendrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Uostamiestyje jau skiepyta ir dalis senjorų, buvusių rezerviniuose sąrašuose. Jiems švirkščiamos tos vakcinų dozės, kurių atsisako kiti skiepijami minėtų sričių atstovai, o vakcinas panaudoti reikia.

Šią savaitę turėtų prasidėti senjorų skiepijimas plačiu mastu pagal amžiaus grupes. Tačiau besiruošiant tam esama ir tam tikrų nuogąstavimų.

Įžvelgiama galimų sunkumų tais atvejais, kai asmuo negalės pats atvykti pas šeimos gydytoją ar į numatytą skiepijimo centrą. Svarstoma, kaip teks organizuoti skiepijimo procesą, mat „Pfizer/BioNTech“ vakcinos gabenimui yra taikomi itin griežti reikalavimai.

Norintiesiems vakcinacija turi būti suteikta kaip įmanoma greičiau ir patogiausiu būdu.

Gamintojas – ne priežastis atsisakyti skiepo

Kol kas dar tiksliai nežinoma, kaip bus sprendžiamas šis klausimas, tačiau, pasak V. Grubliausko, tais atvejais, kai žmogus pats negalės atvykti skiepo ir specialistams reikės vykti pas tokį žmogų į namus, turės būti skirta transportavimui ne tokia jautri vakcina.

„Bet kuriuo atveju, užduotis Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, lieka ta pati – kad nė vienas norintis pasiskiepyti neliktų nepaskiepytas, visiškai nepriklausomai nuo to, gali ar negali jis atvykti. Norintiesiems vakcinacija turi būti suteikta kaip įmanoma greičiau ir patogiausiu būdu. Tai yra principinė nuostata“, – patikino V. Grubliauskas.

Siūlyčiau naudotis proga ir naudotis ja neatidėliotinai

Neatmetama, kad jeigu senoliai namuose bus skiepijami ne „Pfizer/BioNTech“ vakcina, kai kurie žmonės skiepo gali atsisakyti, tačiau meras akcentavo, jog dvejoti vakcinų veiksmingumu nereikėtų.

„Nėra blogų vakcinų. Galbūt vienos labiau reklamuojamos, kitos – mažiau, vienos tapo labiau įprastos, prie kitų – reikia labiau priprasti. Aš šventai įsitikinęs, kad nėra vakcinų, kurios būtų neveiksmingos. Tai tikrai neturėtų tapti priežastimi atsisakyti. Siūlyčiau naudotis proga ir naudotis ja neatidėliotinai“, – tai, jog apsisprendimo dėl vakcinacijos neturėtų lemti vakcinos gamintojas, akcentavo Klaipėdos meras.

Nors kai kuriuos senjorus teks skiepyti namuose, tačiau tikimasi, kad vakcinacijos proceso tai nestabdys. Svarbiausia, anot V. Grubliausko, kad netrūktų vakcinų.

Nėra blogų vakcinų.

Kylančius klausimus spręs pačios savivaldybės

Rasti atsakymą, kaip surengti sklandų į gydymo įstaigą savojo skiepo atvykti negalinčių senolių vakcinavimą, savivaldybėms teks savarankiškai. Sveikatos apsaugos ministerija į šį procesą kištis neketina.

„Buvo susitarta, kad kiekviena savivaldybė darbą organizuoja įsivertinusi savo technines ir žmogiškųjų išteklių galimybes. Ir taip organizuoja visą vakcinavimo procesą“, – aiškino sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Toks sprendimas priimtas dėl to, jog manoma, kad būtent savivaldybių atstovai geriau nei ministerijos darbuotojai žino kiekvienam miestui būdingą problematiką, mat tai, kas svarbu didmiesčiui, gali būti anaiptol neaktualu mažam miesteliui ar kaimui. Taigi, manoma, kad toks modelis padės sklandžiai organizuoti vakcinavimo procesą.

„Labai džiaugiamės savivaldybėmis, kad jos jungiasi, konsultuojasi, dalijasi patirtimis. Mes turime reguliarius susitikimus su savivaldybėse esančiais koordinatoriais, savivaldybių atstovais būtent vakcinavimo procesui. Nėra taip, kad yra išleistas teisės aktas ir juo turi vadovautis. Vyksta reguliarūs susitikimai, kuriuose kalbama apie problematiką, apie kylančius iššūkius“, – dėstė A. Šuksta.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo