Lietuvoje

2021.02.22 14:05

Vyriausioji epidemiologė: kalbėti apie trečiąją COVID-19 bangą dar anksti

atnaujinta 14.34
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.02.22 14:05

Lietuvos statistikos departamentui pranešus, kad šalyje prasideda trečioji COVID-19 banga, vyriausioji Lietuvos epidemiologė ramina – nors rodikliai nustojo mažėti, apie trečiąją bangą kalbėti dar yra anksti.

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė pirmadienį komentavo, kad rodikliai, kurie yra svarbiausi vertinant epidemiologinę situaciją, nustojo mažėti. Jos teigimu, įtakos tam galėjo turėti gyventojų mobilumo pokyčiai.

„Situacija yra susijusi su tuo, kad mes matome, jog naujų atvejų skaičiaus kritimas yra sustojęs. <...> Naujų atvejų skaičius nebekrenta taip greitai, kaip mes buvo įpratę. <...> Žinoma, labiausiai neramina teigiamų tyrimų procentas, kuris išaugo – prieš savaitę buvo 7,1 proc., o dabar turime 7,8 proc. Pačių tyrimų apimtys taip pat yra sumažėjusios“, – pirmadienį komentavo L. Ašoklienė.

Pasikeitusi sergamumo situacija, anot vyriausiosios epidemiologės, yra susijusi su gyventojų mobilumo pokyčiais, atsiradusiais po to, kai įsigaliojo Vyriausybės priimti karantino priemonių atlaisvinimai.

„Per praeitą savaitę gyventojų mobilumas išaugo ir grįžo į prieškarantininį laikotarpį, kas labiausiai ir neramina. Mobilumo pokyčius mes jau stebime nuo praeito pirmadienio – žmonės pradėjo judėti daugiau, praktiškai visomis savaitės dienomis mobilumo padidėjimas yra išlikęs“, – sakė specialistė.

Tiesa, L. Ašoklienė taip pat kalbėjo, kad nerimą kelia ir didesnis teigiamų atvejų procentas tarp simptominių žmonių. Pasak jos, tai rodo, kad daugiau tarp besikreipiančių asmenų yra daugiau žmonių, yra sergantys COVID-19. L. Ašoklienė taip pat sakė, kad norėtųsi didesnio profilaktinio gyventojų testavimo.

Kalbėdama apie situaciją ligoninėse L. Ašoklienė teigė, kad ji išlieka stabili ir didelių pokyčių nėra. Pirmadienio duomenimis, ligoninėse dėl COVID-19 guli 993 asmenys, o prieš savaitę jų buvo 1083. Skaičius žmonių, kuriems reikia deguonies terapijos ar kurie gydomi intensyvios terapijos skyriuose, taip pat yra šiek tiek sumažėjęs.

„Iš tiesų, apie trečią bangą kalbėti yra ankstoka. Yra blogų signalų kalbant apie simptominius atvejus, kalbant apie mobilumo padidėjusius duomenis ir sumažėjusį pandemijos pagreitį. Tai yra tie signalai, kurie neramina ir kuriuos reikia atidžiai stebėti.

Kuo tai baigsis, yra sunku pasakyti. Ar mes iš karto kylame į trečią bangą, ar mums pavyks suvaldyti, tai dar tikrai anksti kalbėti“, – tvirtino L. Ašoklienė.

Ji teigė, kad atlaisvinant kai kurias verslo rūšis buvo nusiteikta, kad poveikis epidemiologinei situacijai tikrai bus. Pasak jos, sprendžiant dėl karantino priemonių atlaisvinimų reikėtų įvertinti turimus duomenis ir tik tuomet priimti sprendimus.

„Dėl priemonių atlaisvinimo sprendimus priima Vyriausybė, yra patvirtintas laipsniško atlaisvinimo planas ir kol kas, ką mes matome, tai tikrai neįžengėme į kitą etapą, nepasiekė 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir mūsų sergamumo rodiklis išlieka aukštesnis. Dėl priemonių bus svarstymai Vyriausybėje trečiadienį“, – sakė vyriausioji epidemiologė.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6
Arūnas Dulkys

Lietuvoje

2021.04.14 16:18

Dulkys: skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina kol kas nebus pradėtas

pavėlinus vakcinavimą „Pfizer“ vakcina, iki liepos pavyktų paskiepyti 1,5 mln. žmonių; atnaujinta 17.22