Lietuvoje

2016.04.28 11:42

Vilniaus miesto savivaldybė „Ecoservice“ apkaltino gyventojų klaidinimu

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt, LRT.lt2016.04.28 11:42

Su atliekų tvarkymo bendrove „Ecoservice“ sutartis sudariusios namų bendrijos neseniai buvo informuotos, kad jei į komunalinių atliekų konteinerius mėtys, ko nereikia, jie nebus tuštinami. Bendrovė teigia esanti priversta taip elgtis, nes šiukšles nuo gegužės veš į atliekų mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, kuri draudžiamų atliekų tiesiog nepriims.

Apie sugriežtintą tvarką 15min informavo skaitytojas Romas.

Daugiabučio namo savininkų bendrija, kuriai jis priklauso, prieš kurį laiką gavo „Ecoservice“ raštą, kuriame teigiama, kad nuo gegužės 1 dienos, prieš ištuštinant mišrių komunalinių atliekų konteinerius bus tikrinamas jų turinys.

„Radus netinkamas atliekas, konteineris nebus ištuštinamas“, – teigiama rašte.

Ir čia pat išvardijamos netinkamos atliekos: įvairūs plastikai, užterštas ir netinkamas perdirbimui popierius, metalo, organinio stiklo atliekos, tekstilės, medžio apdirbimo, baldų gamybos atliekos, biodegraduojančios atliekos (pavyzdžiui, nupjauta žolė, kitos sodo atliekos).

Jas gyventojai turės išimti iš konteinerių ir sutvarkyti taip, kaip priklauso.

„Netinkamų atliekų spektras labai platus ir esant norui galima „brokuoti“ kiekvieną konteinerį“, – nuogąstavo Romas.

„Ecoservice“: gamykla tokių šiukšlių nepriims

Iš tiesų tvarka, kad į mišrių komunalinių atliekų konteinerius negalima mesti kai kurių šiukšlių, nėra nauja.

„Ecoservice“ vykdomoji direktorė Daiva Skrupskelienė 15min teigė, kad laikytis taisyklių reikėjo visada.

„Nuo gegužės Vilniuje pradeda veikti MBA gamykla ir neleistinų atliekų ji paprasčiausiai nepriims“, – sprendimą netuštinti konteinerių su draudžiamomis atliekomis paaiškino ji.

Anot direktorės, iki šiol „Ecoservice“ prisiimdavo atsakomybę už tokias gyventojų paliktas šiukšles: „Atliekas atsiveždavome į savo bazę, jas išrūšiuodavome ir neleistinos atliekos nepatekdavo ten, kur nereikia. O dabar tokių dalykų jau nebebus.“

 

http://uabtratc.lt/ nuotr. /Ką galima ir ko negalima mesti į šiukšlių konteinerį

D. Skrupskelienės teigimu, nuvykus į MBA gamyklą ir išvertus atliekas, matysis, ko ten neturėtų būti atvežta.

„Kur mums reikės jas dėti? Iki šiol reikėjo laikytis taisyklių, bet visi vežėjai žiūrėjo pro pirštus, skirdavo lėšas išrūšiavimui, todėl visi įprato gyventi neteisingai. Dabar keista, kad kyla pasipiktinimas tais dalykais, kurių reikėjo laikytis anksčiau“, – teigė ji.

Anot jos, šių taisyklių nesilaikymo negalima būtų pavadinti masiniu reiškiniu.

„Vežėjas gyvenime nėra už tai nubaudęs. Esame nepaėmę šiukšlių dėl žaliųjų atliekų, nes sąvartynas jų nepriimdavo. Tačiau turėjome incidentų – pavyzdžiui, pirmadienį Minties gatvėje nebuvo išvežtas konteineris, nes pusė jo buvo prikrauta statybinių atliekų. O ką daryti – sulūš MBA gamyklos įrenginiai, užsivels transporteriai, ką tada darysime? Negalima daryti to, ko negalima. Turime išmokti“, – kalbėjo ji.

Vilniaus miesto savivaldybė: „Ecoservice“ klaidina gyventojus

Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžia, kad dėl Vilniuje netrukus pradedamos eksploatuoti atliekų rūšiavimo gamyklos (MBA) atliekų vežimo taisyklės nei gyventojams, nei atliekas išvežančioms bendrovėms nesikeičia.

„Ecoservice“ teiginiai, kad gyventojų netinkamai išrūšiuotos buitinės atliekos nebus išvežamos, nes veiklą pradės nauja atliekų rūšiavimo gamykla, yra klaidinantys, pranešime spaudai rašo Vilniaus miesto savivaldybė. 

Atliekų vežėjai pagal galiojančias sutartis su savivaldybe privalo laiku išvežti gyventojų buitines atliekas, išskyrus tas šiukšles, kurių į buitinių atliekų konteinerius mesti negalima – žaislus, avalynę, drabužius, tekstilę, sauskelnes, tualetinį popierių, statybines atliekas.

Šiuo metu savivaldybė derasi su atliekų vežėjais dėl naujojo laikotarpio sutarčių ir jose numatytų naujų atliekų vežimo tarifų, todėl tokią UAB „Ecoservice“ bendrijoms paskleistą klaidinančią informaciją vertina kaip spaudimą savivaldybei derybose dėl atliekų vežimo tarifų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.