Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.27 20:24

Neveronyse nuskambėjo geros naujienos

Kauno rajone, Neveronyse, nebus įrenginėjamas europinės vėžės „Rail Baltica“ kelynas bei vagonų ir lokomotyvų aptarnavimo centras. Tai susitikęs su vietos gyventojais patvirtino susisiekimo ministras. Neveroniškiai tikisi, kad planai nepasikeis ir pažadai nestatyto jų gyvenvietėje kelyno bus įgyvendinti.

Neveronių gyventojai nuo pat pradžių priešinosi planuotam tiesti geležinkelio kelynui bei vagonų ir lokomotyvų aptarnavimo cecho statybai. Trečiadienį iš susisiekimo ministro jie išgirdo palankų siūlymą. Kelyną bei centrą žadama įrengti Palemone, o jei tam atsirastų kliūčių – ieškoti kitų galimybių.

„Kitos alternatyvos yra arčiau LEZ zonos daryt kelyną ir depą arba dar šiek tiek toliau nuo Neveronių – apie 8 kilometrus Jonavos link. Bet čia reikia išnagrinėti ir gamtosauginius, ir ekonominius, ir socialinius aspektus – visus, kurie priklauso poveikio aplinkai vertinime“, – aiškino susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Neveroniškiai sako neprieštaraujantys europinei vėžei „Rail Baltica“ – svarbiausia, kad ji būtų įrengta laikantis visų saugumo reikalavimų.

„Politinė valia yra palanki Neveronių gyventojams, mums teikiami palankūs pasiūlymai, tačiau procedūra nėra baigta, mūsų laukia daug darbų“, – pasakojo Neveronių bendruomenės atstovė, advokatė Renata Vilčiauskienė.

Kauno rajono meras žada investicijų gyvenvietei.

„Svarbu, kad ateinantys projektai į Neveronis kurtų ir tam tikrą sinergiją kituose mūsų projektuose. Todėl galiu drąsiai pasakyti, kad mes iš esmės gerinsime kelių būklę, taip pat galvosime apie rekreacinius projektus: paplūdimio įrengimą, naują aikštyną prie Neveronių gimnazijos“, – pabrėžė meras Valerijus Makūnas.

Planai pakeisti kelyno ir aptarnavimo centro vietą turi būti patvirtinti per mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi