captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sovietų valdžia dėl kolorado vabalų kaltino ir vokiečius, ir amerikiečius

Ilgą laiką sovietų valdžia tikino, kad kolorado vabalų šalyje nėra. Galiausiai, kai faktą teko pripažinti, kenkėjų atsiradimo aiškinimas be priešų neapsiėjo.
 
Wikimedia commons nuotr.
Wikimedia commons nuotr.

Kiekvienas, susidūręs su bulvių auginimu, žino, kad kolorado vabalas – didžiausias jų priešas. 1947 m. sovietinė valdžia teigė, jog kolorado vabalo Sovietų Sąjungoje nėra, tačiau šio sutvėrimo jau buvo bijoma.

Buvo spausdinami spalvoti skelbimai, kuriuose rašoma, kad aptikus spalvotą vabalą reikia nedelsiant telefonu arba telegrafu skambinti į Respublikinę žemės ūkio augalų karantino inspekciją Kaune. Tokių skelbimų buvo išspausdinta per 30 tūkst.

Taip pat buvo aiškinama ir šio vabalo paplitimo istorija: „Kolorado vabalas išplitęs Šiaurės Amerikoje ir Vakrų Europoje. Tėvynės karo metu jis prasiskverbė į Čekoslovakiją, Jugoslaviją ir Lenkiją. Šiuo metu jis randamas per 160 km nuo mūsų respublikos sienos, TSRS jo nėra.“

Tačiau vien popieriais kolorado vabalų neišnaikinsi, tad teko pripažinti – kolorado vabalų jau yra šalyje. Tiesa, jų atsiradimas buvo paaiškintas labai įdomiai – be priešų ir čia nebuvo apsieita.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...