Lietuvoje

2016.04.27 17:12

„Stebuklingos kavos“ akcija vaikams padės rasti draugą

Prisidėti prie gerų darbų galima tiesiog geriant mėgstamą kavą. Akcijos „Stebuklinga kava“ sumanytojai kviečia paremti sunkumų patiriantiems vaikams skirtą savanorystės programą. 

Vienuoliktokė Neringa šiandien džiaugiasi gyvenimu ir jau svarsto, kokią profesiją pasirinkti. Tačiau, kai buvo pradinukė, jai teko patirti sunkumų. Įveikti juos padėjo vyresnė draugė iš savanorių programos „Big Brothers Big Sisters“.

„Buvo šiek tiek problemų mokykloje, todėl nusprendžiau kreiptis į šią programą. Man pasiūlė mokyklos atstovai ir aš nepasigailėjau, kad joje sudalyvavau. <...> Turėjau tą geriausią didžiąją draugę, mes leisdavome kartu laiką, tiesiog kalbėdavomės, eidavome į kiną, miestą, restoranus. Kartais labai reikia tokio žmogaus, su kuriuo galėtum tiesiog pasikalbėti apie viską“, – sako Neringa.

Nuotaikingomis dainomis ir kvapnia kava startavo Neringai ir daugybei kitų vaikų padedančios programos „Big Brothers Big Sisters“ paramos akcija „Stebuklinga kava“. Geriant kavą vienoje iš daugiau kaip 40-ies prie akcijos prisijungusių kavinių didžiuosiuose Lietuvos miestuose galima paremti vieną seniausių pasaulyje programų, skirtų padėti mokyklinio amžiaus vaikams, kuriems trūksta emocinio palaikymo ar teigiamo pavyzdžio.

Jie į programos vykdytojus kreipiasi patys arba dalyvauti programoje jiems pasiūlo pedagogai ar kiti suaugusieji.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.