Lietuvoje

2016.04.27 15:40

Gynybos ekspertas: naikintuvų vizitas – žinia apie JAV įsipareigojimus Baltijos šalims

BNS2016.04.27 15:40

Atsiųsdami modernius naikintuvus į Lietuvą amerikiečiai demonstruoja savo įsipareigojimus Baltijos šalių gynybai, tačiau Rusija tai mėgins išnaudoti savo ginklavimuisi pateisinti, sako saugumo politikos ekspertas Ignas Stankovičius.

„Tai įvykis, siunčiantis žinią, kad taip, amerikiečiai tokiais vizitais dalyvauja mūsų saugumo sistemoje. (...) Tai yra tolimesnė tąsa amerikiečių demonstravimo, kad jie yra pasiruošę dalyvauti stiprinant Baltijos šalių saugumo sistemas“, – BNS sakė I. Stankovičius.

Jo vertinimu, ši žinia skirta tiek Baltijos šalims, tiek NATO sąjungininkams, taip pat ir potencialiam oponentui – Rusijai.

Maskva, pasak jo, turbūt mėgins šiuo vizitu motyvuoti šalies gyventojams karinės galios didinimą.

„(Rusijos) vidaus auditorijai bus kalbama, kad mes užimame tik gynybinę poziciją, o amerikiečiai, siųsdami naikintuvus, didina gynybinę galią prie mūsų sienų, todėl mes esame priversti gynybai skirti dideles lėšas“, – kalbėjo I. Stankovičius.

Iš anksto neskelbtas naikintuvų „F-22 Raptor“ apsilankymas įvyko tuo metu, kai regione paaštrėjo įtampa dėl incidentų, susijusių su Rusijos naikintuvų manevrais greta amerikiečių laivų ir lėktuvų Baltijos jūroje.

Amerikiečių Oro pajėgos turi maždaug 180 naikintuvų „F-22 Raptor“. JAV kongresas yra uždraudęs parduoti šiuos orlaivius užsienio valstybėms.

Antradienį du to paties modelio lėktuvai buvo nusileidę Rumunijoje, pernai jie apsilankė Estijoje ir Lenkijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.