Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.27 12:20

J. Požela sako, kad šeimos gydytojais turi dirbti daugiau privačių medikų

BNS 2016.04.27 12:20

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela sako, kad šeimos gydytojo paslaugas turėtų teikti daugiau privačiai dirbančių medikų.

„Pabrėžčiau, kad pagal visus strateginius dokumentus norime pasiekti, jog pirminiame mūsų sveikatos sistemos lygmenyje, tai yra poliklinikose, pas šeimos gydytojus, 80 proc. pacientų aptarnautų privatūs gydytojai. Šiuo metu tėra tik 40 proc. Tad dar yra kur dirbti ir ko siekti“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė ministras.

Jis taip pat aiškino, kad nors šiemet pagal sutartis su Valstybine ligonių kasa nė vienai įstaigai – nei valstybinei, nei privačiai – finansavimo apimtis nėra didesnė, nei buvo realiai skirta pernai, metų pabaigoje toms sveikatos įstaigoms, kurios suteiks daugiau kompensuojamų paslaugų, nei planuota, iš rezervo kaip visada bus skiriama papildomų lėšų.

„Todėl nematau priežasčių privačioms įstaigoms reikšti nepasitenkinimą – finansavimas nemažėja, iš tiesų netgi didėja“, – teigė ministras.

Kartu jis sakė nematantis problemų dėl to, kad medikai dirba keliose vietose, ir teigė, jog būtų galima ieškoti lankstesnio gydytojų darbo reglamentavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi