Lietuvoje

2021.02.19 10:03

VRK panaikino parlamentaro Guogos mandatą, Seime vietoje jo dirbs Skardžius

atnaujinta 10.54
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.02.19 10:03

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį panaikino parlamentaro, Darbo partijos frakcijos Seime nario Antano Guogos mandatą. Seimo nario mandatas pripažintas kitam su „darbiečiais“ į Seimą kandidatavusiam politikui Artūrui Skardžiui.

„Aš, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Guoga, pareiškiu atsistatydinantis iš Lietuvos Respublikos Seimo nario pareigų. Šį pareiškimą teikiu tvirtai apsisprendęs ir laisva valia“, – pareiškė į VRK posėdį atvykęs A. Guoga.

Jo prašymą VRK patenkino bendru sutarimu. Jokių diskusijų dėl šio klausimo nekilo. A. Guoga Seimo nario pareigų neteks nuo šeštadienio.

VRK kartu nutarė Seimo nario mandatą pripažinti pirmam už brūkšnio kandidatų sąraše likusiam su Darbo partija į parlamentą 2020 m. kandidatavusiam A. Skardžiui.

LRT.lt primena, kad su Darbo partija į Seimą išrinktas ir „darbiečių“ frakcijoje parlamente dirbantis A. Guoga apie pasitraukimą iš Seimo pranešė sausio viduryje po jo ir Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho konflikto.

Seimo nario mandato atsisakęs Guoga: pasitraukiu, kad nebūtų kažkokių abejonių

A. Guoga piktinosi „darbiečių“ pirmininko iniciatyva platinti neva nuo COVID-19 gydantį vandenį, ragino jį atsistatydinti iš partijos vadovo pareigų. Galiausiai pats A. Guoga pranešė pasitraukiantis iš Seimo, nes esą negali įgyvendinti rinkėjams duotų pažadų su Darbo partija.

Nors, kaip minėta, A. Guoga apie atsistatydinimą iš Seimo paskelbė sausio viduryje, panaikinti jo mandato VRK kurį laiką nepavyko, mat politikas vis negalėjo fiziškai atvykti į komisijos posėdį, nors tokia procedūra – savo prašymo trauktis iš Seimo įgarsinimas VRK posėdyje – yra būtina, pagal įstatymus.

A. Guogai vis dar einant Seimo nario pareigas, sausio viduryje Kanados įmonė „Cypherpunk Holdings“ išplatino pranešimą, kuriame informavo, kad jis grįžo į bendrovės vadovo pareigas. Seimo Etikos ir procedūrų komisija ketino aiškintis šias aplinkybes. Pats A. Guoga tuomet teigė, kad versle darbą vėl pradės tik po to, kai bus oficialiai atleistas iš Seimo nario pareigų.

Prabilo apie su Seimo nario pareigomis nesudarinamus interesus

A. Guoga po VRK sprendimo žurnalistams sakė, kad Seime „buvo, kiek galėjo būti“ ir „darė, ką galėjo daryti“. Jis nenorėjo tiesiai atsakyti į klausimą, ar atsisakydamas Seimo nario mandato, nejaučia išduodantis rinkėjus.

„Žmonės patys turi vertinti. Aš tikrai ėjau laiva valia ir išeinu laisva valia. Esame laisvi žmonės Lietuvoje kol kas“, – kalbėjo A. Guoga.

Jis neslėpė, kad Seimo nario mandato atsisakė ne tik dėl to, jog esą negali įgyvendinti rinkėjams duotų pažadų su Darbo partija.

„Yra kiti interesai, kurie yra nesuderinami. Čia nėra Europos Parlamentas, kur yra daug daugiau laisvės veikti. Tiesiog noriu gerbti Konstituciją, nenoriu jos pažeisti, tai buvo tinkama atsistraukti ir užleisti kitiems (vietą Seime – LRT.lt)“, – dėstė A. Guoga.

Buvęs parlamentaras, paklaustas, ar traukiasi, nes bijo, kad jo atžvilgiu galėjo būti surengta apkalta, kartojo, kad traukiasi dėl to, kad nekiltų abejonių dėl jo veiklos, kad esą nekiltų spekuliacijų.

„Nenorėjau būti tą kontraversiška figūra“, – sakė jis.

A. Guoga bandė išsisukti nuo klausimo, ar jis, būdamas Seimo nariu, vadovavo kokiai nors verslo įmonei. Tiesa, vėliau jis tvirtino, jog dirbamas parlamente, jokiai bendrovei nevadovavo.

„Negalėjo būti. Tai yra spekuliacijos. Visus pareiškimus esu pateikęs. Tema yra uždaryta. Aš nevadovavau“, – teigė A. Guoga ir pridūrė, kad nuo šiol galės vadovauti įmonės ir greičiausiai ne vienai.

Iš Darbo partijos nesitrauks

A. Guoga, paklaustas, kodėl anksčiau neatvyko į VRK, tikino negalėjęs atvykti dėl asmeninių priežasčių. Jis tvirtino, jog Seimo nario algą skyrė labdarai. Verslininkas, paklaustas, ar žada dar dalyvauti rinkimuose, teigė kol kas apie tai negalvojantis, tačiau neatmetė, kad jo nuomonė gali pasikeisti.

„Dabar politinė karjera yra uždaryta“, – teigė jis.

Tiesa, A. Guoga teigė iš Darbo partijos pasitraukti neketinantis.

Buvęs Seimo narys, paklaustas apie kitas pasitraukimo iš parlamento priežastis, pabrėžė, kad, jo manymu, darbas opozicijoje neleidžia įgyvendinti rinkėjams duotų pažadų.

„Opozicijoje ką tu gali? Kritikuoti ir gaišinti laiką tik visiems“, – aiškino A. Guoga.

Jis tvirtino šiuo metu su Darbo partijos pirmininku V. Uspaskichu nebendraujantis.

„Nebendraujame. Ryšys yra nutrūkęs. Gal vibracijos nesutampa šiai dienai. Bet linkiu jam viso ko geriausio. Aš pats nemačiau gerų idėjų iš gerbiamo pirmininko“, – kalbėjo A. Guoga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt