Lietuvoje

2021.02.19 07:39

Dėl Guogos pasitraukimo garantijų neturi ir su juo nekalbėjęs frakcijos vadovas: šiandien pamatysime

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.02.19 07:39

Penktadienį Antanas Guoga turėtų atvykti į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdį ir patvirtinti Seimo nario mandato atsisakymą, tačiau su juo jau kurį laiką nebendravę kolegos, tarp jų ir Darbo partijos frakcijos pirmininkas, nežino, ar kartą posėdyje jau nepasirodęs politikas šiandien jame dalyvaus.


„Aš visada gerbiu bet kokį žmogaus sprendimą, jis, matyt, apsisprendė, kad gali save realizuoti kitose sferose. Man sunku paaiškinti tuos motyvus, bet gerbiu bet kokį sprendimą ir šiandien pamatysime, ar atvykęs jis pareikš savo valią ar toliau galvos apie tolimesnius savo ateities planus“, – LRT RADIJUI penktadienio rytą sakė Vigilijus Jukna, Darbo partijos frakcijos, kuriai iki šiol oficialiai priklauso A. Guoga, seniūnas.

LRT.lt primena, kad apie sprendimą trauktis iš Seimo A. Guoga pranešė sausio 12-ąją, tačiau neatvyko į VRK posėdį sausio 21-ąją – tuo metu politikas jau buvo užsienyje, todėl jo mandantas panaikintas nebuvo.

Sausio viduryje žiniasklaidoje jau buvo pasirodę pranešimų, kad A. Guoga tapo Kanados įmonės „Cypherpunk Holdings Inc“ vadovu, tačiau V. Jukna tuo nėra įsitikinęs.

„Visų pirma, aš neturiu duomenų, kad tikrai galėčiau teigti, ar jis tikrai tapo ar netapo vadovu ar direktorium, tiesiog net nežinau. Tai, matyt, jau yra atsakingų institucijų kompetencijų ribos, kurios turi įvertinti ir galų gale patikrinti turi galimybes įvairiais kanalais“, – laidai „Ryto garsai“ sakė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas.

Dėl darbo parlamente priekaištų jis teigė A. Guogai neturintis.

„Kaip frakcijos narys jis tuo laikotarpiu dirbo, aš šioje vietoje jokių priekaištų neturėčiau“, – pridūrė V. Jukna.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė LRT RADIJUI sakė, kad A. Guogai ir šiandien į posėdį neatvykus, situacija nesikeis – jo įgaliojimai nenutrūks, kreiptis dėl mandato atisakymo jis galės vėl.

„Toliau vėlgi toks pats sprendimas, kokį esame priėmę sausio mėnesį – komisija pripažins, kad Seimo narys neatvyko į VRK posėdį, nepagarsino savo apsisprendimo ir įgaliojimai nebus nutraukiami“, – aiškino L. Matjošaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt