Lietuvoje

2021.02.18 17:36

Sinoptikė apie permainingus savaitės orus: po artimiausių šaltų naktų sulauksime atodrėkio, sniegą keis lietus, tvyros rūkai

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.02.18 17:36

Šalies sinoptikai LRT RADIJĄ informuoja, kad artimiausios paromis Lietuvoje laukiama kontrastingų orų porcijos. Artimiausiomis naktimis dar paspaus žiemiškas šaltis, o vėliau orai gerokai ir staiga atšils. Įsivyraus teigiama oro temperatūra, kuri tirpdys dosniai sniegu užklotus Lietuvos laukus, kelius, kaimus ir miestus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė tikina, kad artimiausios naktys bus paskutinis žiemos pasispardymas, tačiau, pabrėžia ji, tik šį mėnesį, mat šaltukas savo nagus dar gali parodyti kovą, balandį ar net gegužę.


Penktadienio naktį anticiklonas trauksis iš Lietuvos ir užleis savo pozicijas, sako sinoptikė. „Naktį stiprės pietryčių vėjas arčiau jūros. Debesų nebus daug, tad didžiojoje šalies dalyje išliks šaltis – 13–18 laipsnių šalčio. O šiaurės rytiniuose rajonuose, arčiau šalčio židinio, oro temperatūra kris iki 21 laipsnio šalčio, – artimiausios nakties orus dėsto V. Ralienė. – Tik pietvakariniame pakraštėlyje, arčiau jūros, šaltis bus menkesnis – 10–12 laipsnių žemiau nulio.“

Penktadienio dieną pietryčių vėjas pūs stipriau. Visos šalies dangų palaipsniui uždengs debesys. Kritulių, labai negausių, sulauksime tik vakarop, tikina sinoptikė.

„Ir tai tik vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose. Šiltam orui atkeliaujant ant mūsų atšalusio, balto paviršiaus, atsiras nemalonūs reiškiniai, tokie kaip lijundra, rūkai ir plikledis. Bus slidu. Reikės pradėti saugotis“, – įspėja LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Sulauksime permainingų orų: savaitgalį vis dar spaus šaltukas, savaitės pradžioje – šils

Šeštadienio naktį per mūsų šalį nutįs žemo atmosferos slėgio šelfas. Jis apgaubs Lietuvą debesimis, atneš kritulių ir šalyje bus labai skirtini orai. „Šiaurės rytinėje šalies dalyje ir šalies pietvakariuose orai labai skirsis, – pabrėžia sinoptikė. – Šiaurės rytuose dar pašals iki 6–11 laipsnių, o pietvakariuose oro temperatūra sukiosis vos apie kelis laipsnius šalčio.

Krituliai taip pat pasiskirstys labai nevienodai. Šiaurės rytinėje šalies pusėje snigs, o pietvakariniuose rajonuose sniegas maišysis su lietumi, galima lijundra ir rūkas.“

Šeštadienio dieną kritulių sulaukti turėtume mažiau. Oras palaipsniui vis labiau šils. „Oro temperatūra vakariniuose rajonuose bei centrinėje šalies dalyje turėtų būti teigiama. Prasidės atodrėkis, – orų žemėlapį komentuoja V. Ralienė. – Tik šiaurės vakariniuose rajonuose galima tikėtis, kad ir dieną išliks 2–3 laipsniai šalčio.“

Sekmadienio naktį tiek aukštas, tiek ir žemas slėgiai iš mūsų šalies trauksis. Būsime nei tai aukštame, nei žemame slėgyje, sako sinoptikė. „Vakariniuose rajonuose oro temperatūra turėtų sukiotis apie 0 laipsnių, o šiaurės rytiniuose rajonuose – apie 5 laipsnius šalčio. Po atodrėkio patižęs sniegas užšals ir bus slidu. Vietomis išliks rūkas“, – tikina pašnekovė.

Sekmadienio dieną ryškesnių orų permainų sinoptikai nenumato. „Vietomis bus nedidelių kritulių. Tai bus ir sniegas, ir lietus. Vėjas pūs iš pietų. Oro temperatūra bus artima 0 laipsnių, o šalies pietvakariuose sušils iki 2–3 laipsnių šilumos“, – sekmadienio orus komentuoja V. Ralienė.

Pirmadienis turėtų išlikti gana šiltas, teigia sinoptikė. „Pūs pietvakarių vėjas. Oro temperatūra naktį kris nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, o dieną šils nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos. Taigi, atodrėkis tęsis, – tvirtina LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – Kritulių tikimybė bus nedidelė.“

Antradienį sulauksime gausesnių kritulių. „Tai bus ir sniegas, ir lietus, ir dulksna. Vėjas pasisuks iš pietryčių. Nakties oro temperatūra bus artima 0 laipsnių, na o dieną ir vėl tęsis atodrėkis“, – tikina V. Ralienė.

Trečiadienio prognoziniame orų žemėlapyje matosi, kad šalto oro srautas jau bus nukeliavęs toliau į Rytus nuo Lietuvos. Tačiau, kaip teigia sinoptikė, jis vis dar grėsmingai kabos palyginti ne taip toli nuo mūsų šalies.

„Į Vakarų Europą, o taip pat ir į Lietuvą, jau bus atkeliavęs šiltesnis oras. Atodrėkiai tęsis ir toliau. Jie tirpins ir grauš sniego dangą. Prie jūros sniegas gerokai aptirps ir gal net pasirodys žolė“, – pavasariškus orus kitą savaitę prognozuoja V. Ralienė.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.


Sulauksime permainingų orų: savaitgalį vis dar spaus šaltukas, savaitės pradžioje – šils

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi

COVID-19 testas mobiliame punkte

Lietuvoje

2021.04.21 11:32

Vyriausybės planuose – vis daugiau pradinukų teks tirtis kaupinių metodu, bet nebereikėtų testuotis tėvams

numatoma trumpinti „gerųjų“ savivaldybių sąrašą
Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5