Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.26 20:43

Pagerėjo kalinių gyvenimo sąlygos

Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus bausmių vykdymo kodekso pakeitimams, gerėja nuteistųjų pataisos namuose gyvenimo sąlygos. Jie dažniau galės matytis su artimaisiais, teisę į trumpalaikius pasimatymus įgavo ir nuteistieji, turintys nuobaudų.

Alytaus pataisos namų pasimatymų kambaryje vienu metu penki nuteistieji tris valandas gali bendrauti su šeima, kitais artimaisiais, draugais ir netgi pažaisti su savo vaikais. Alytaus pataisos namuose kalintys vyrai patys įrengė vaikų žaidimo kambarį, sumeistravo medinių žaislų. 

Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas patvirtino, kad kaliniai pasimatymų metu stebimi prižiūrėtojų, o vietų, anot jo, pakanka visiems norintiems.

Pataisos namuose taip pat naujai įrengtos 4 trumpalaikio pasikalbėjimo telefonu kabinos. Tokius pasimatymus pareigūnai stebi, bet pokalbių nesiklauso. 

Pakeitus bausmių vykdymo kodeksą, nuteistieji, turintys nuobaudų, per keturis mėnesius taip pat gali gauti vieną trumpą pasimatymą. Anksčiau tokios teisės jie neturėjo. Gerai besielgiantys nuteistieji per du mėnesius dabar turi teisę vietoj vieno – į du ilgalaikius ir du trumpus iki 3 valandų pasimatymus. Vaikai dabar į ilgalaikius pasimatymus neleidžiami.

Alytaus pataisos namų direktorius atskleidė, kad ilgalaikių pasimatymų padažnėjo, bet jie sutrumpėjo.

Šiuose pataisos namuose kali apie 1 200 nuteistųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16