Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.26 15:18

OMON pareigūnų byloje nusišalina Apeliacinio teismo teisėjų kolegija

ELTA 2016.04.26 15:18

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, nagrinėjanti dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui išteisintų OMON pareigūnų Boleslavo Makutynovičiaus ir Vladimiro Razvodovo baudžiamąją bylą, priėmė sprendimą nusišalinti nuo šios bylos.

Prašymą nušalinti teisėjus buvo pareiškę išteisintųjų advokatai. Nušalinimas kolegijos pirmininkui ir pranešėjui teisėjui Kęstučiui Juciui buvo pareikštas, nes jis 1991 m. dalyvavo pirminės bylos tyrime kaip tardytojas. Kiti du teisėjų kolegijos nariai taip pat informavo proceso dalyvius, kad yra dalyvavę kitose su 1991 m. sausio 13-osios įvykiais susijusiose bylose – kaip teisėjas ir kaip tyrimų grupės prokuroras.

Apeliacinės instancijos teisme bylą buvo patikėta nagrinėti teisėjų kolegijai, susidedančiai iš jai pirmininkaujančio K. Jucio ir teisėjų Svajūno Knizlerio ir Laimos Garnelienės.

Nušalinus teisėjų kolegiją bylos nagrinėjamas apeliaciniame teisme atidedamas.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teismas 2015 m. birželio 4 d. nuosprendžiu buvusius Lietuvos OMON vadovus dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui išteisino, nes nepadaryta veika, turinti šių nusikaltimų požymių.

Išteisinamąjį nuosprendį skundžiantys Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų atstovai prašo panaikinti nuosprendį, pripažinti B. Makutynovičių ir V. Razvodovą kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei paskirti po 12 metų laisvės atėmimo. Taip pat prašoma iš kaltinamųjų civilinių ieškovų naudai solidariai priteisti pareikštus civilinius ieškinius. Prokurorų nuomone, nuosprendis naikintinas dėl teismo išvadų neatitikimo faktinių bylos aplinkybių, netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo bei esminio baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimo.

Bylą sudaro beveik 30 tomų. Vilniaus apygardos teisme ji buvo pradėta nagrinėti 2013 m. pabaigoje. Kaip minėta, nuosprendis paskelbtas 2015 m. viduryje.

Karo nusikaltimais Lietuvoje kaltintas buvęs Vilniaus OMON vadas B. Makutynovičius pernai lapkritį Maskvos srities Vidnojės mieste mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi