Lietuvoje

2013.03.13 13:31

LRT vadovauti siekiantis Dainius Radzevičius atsistatydino iš LRT tarybos

Eglė Digrytė, 15min.lt2013.03.13 13:31

Nacionalinio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generaliniu direktoriumi pretenduojantis tapti žurnalistas Dainius Radzevičius pasitraukė iš LRT tarybos, kuriai iki šiol pirmininkavo. Pagrindinis šio žingsnio motyvas – kova dėl transliuotojo vadovo kėdės.

Nacionalinio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generaliniu direktoriumi pretenduojantis tapti žurnalistas Dainius Radzevičius pasitraukė iš LRT tarybos, kuriai iki šiol pirmininkavo. Pagrindinis šio žingsnio motyvas – kova dėl transliuotojo vadovo kėdės.

„Visiems bus paprasčiau konkuruoti lygiomis sąlygomis“, – trečiadienį, vos kolegoms elektroniniu laišku paskelbęs savo sprendimą, portalui 15min.lt sakė žurnalistas.

D. Radzevičius įsitikinęs, jog, kaip LRT tarybos pirmininkas, nuveikė viską, ką galėjo, ir gegužę nebebūtų pretendavęs likti šiose pareigose.

„Kadangi kandidatuoju į LRT generalinius direktorius, visi varžysimės lygiomis sąlygomis ir visiems bus mažiau nepatogumų, – kalbėjo pašnekovas. – Taryboje dirbu jau penkti metai, ir, be to, turiu pakankamai pareigų. Nemanau, kad Meno kūrėjų asociacija vietoj manęs neras kito tinkamo kandidato.“

Kaip 15min.lt jau skelbė, D.Radzevičius yra vienas iš pretendentų vadovauti visuomeniniam transliuotojui. Dėl šių pareigų taip pat varžysis signataras Virginijus Pikturna, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, Irmantas Šerys, buvęs naujienų agentūros BNS Baltijos naujienų redaktorius Edvinas Butkus, TV prodiuseris Saulius Jakutavičius ir dabartinis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius.

LRT tarybos posėdyje antradienį atplėšus vokus su kandidatų dokumentais iškart kilo klausimų, ar D. Radzevičiaus kandidatavimas nesukels interesų konflikto. Žurnalistas BNS sakė nusišalinęs nuo visų konkurso procedūrų, nors ir pirmininkavo LRT tarybos posėdžiui, per kurį buvo patvirtintos konkurso sąlygos. „Tuomet negalvojau, kad dalyvausiu konkurse. Dokumentus pateikiau tik penktadienį, paskutinę dieną“, – teigė jis.

Kovo 26 d. vyks susitikimas su visais kandidatais, jie pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus, po to numatytas balsavimas. Norint išrinkti laimėtoją, už jį turi balsuoti daugiau nei pusė visų tarybos narių.

Pernai vasarą buvo kilę abejonių, ar D. Radzevičius gali pirmininkauti LRT tarybai. Rinkti naują vadovą pasiūlė pats žurnalistas, kai teismas jį pripažino apšmeižus „Respublikos leidinių“ grupės vadovą Vitą Tomkų.

LRT taryba – aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas. Ji sudaroma iš 12 asmenų, kuriuos skiria prezidentas, Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt