Lietuvoje

2021.02.18 11:46

Guogai skaičiuojant paskutines valandas Seime kolegos tikisi, kad jis apsigalvos

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.02.18 11:46

Penktadienį turėtų paaiškėti, ar parlamentarui Antanui Guogai galiausiai pavyks atsisakyti Seimo nario mandato. Kolegos sako Seime jo nematę jau kurį laiką. Tiesa, kai kurie politikai tikisi, kad A. Guoga apsigalvos ir liks Seime.

Apie tai, kad nutarė atsisakyti Seimo nario mandato, A. Guoga pranešė sausio 12-ąją. Sausio 21-ąją vyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis, kuriame politikas turėjo perskaityti pareiškimą dėl mandato atsisakymo. Tiesa, tuo metu su Darbo partija į Seimą pakliuvęs politikas jau buvo užsienyje, todėl nepasirodė posėdyje ir jo mandatas nebuvo panaikintas.

Portalo LRT.lt kalbinti Seimo nariai sakė nuo tada nematę A. Guogos Seime, jis nedalyvavo ir nuotoliniuose komiteto bei frakcijos posėdžiuose. Ir nors posėdžiuose A. Guoga nesilankė, jam toliau mokama Seimo nario alga, kuri, atsižvelgiant į tai, kad jis yra komiteto pirmininko pavaduotojas, siekia 3,5 eurų „popieriuje“ arba apie 2,1 tūkst. eurų į rankas.

Tiesa, A. Guogos darbo Seime klausimas gali išsispręsti jau penktadienį, nes tądien rengiamame posėdyje VRK ketina panaikinti A. Guogos mandatą ir jį suteikti paskutiniam „už brūkšnio“ rinkimų metu likusiam „darbiečiui“ Artūrui Skardžiui.

„Turime patikinimą, kad (A. Guoga – LRT.lt) dalyvaus komisijos posėdyje, gyvai pagarsins savo pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo. Tikimės, kad ryt Seimo narys atvyks, kaip ir numato įstatymas, ir gyvai komisijos posėdyje įgarsins savo pareiškimą ir komisijos nariai galės pagaliau priimti sprendimą šiuo svarbiu klausimu“, – naujienų agentūrai BNS sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Tikisi, kad apsigalvos

Seime A. Guogai patikėta Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko pavaduotojo pozicija. Komitetui vadovaujantis konservatorius Žygimantas Pavilionis portalui LRT.lt sakė A. Guogos komiteto posėdyje nematęs nuo tada, kai šis pareiškė atsisakąs mandato ir išvyko į užsienį. Tiesa, Ž. Pavilionis apie A. Guogą, kaip savo pavaduotoją, atsiliepė palankiai.

„Neaišku, kaip baigsis su jo mandatu rytoj (penktadienį – LRT.lt). Bandau su juo susitikti ir išsiaiškinti, nes tai, be abejo, yra ir komiteto reikalas. Vis dar tikiuosi, kad Antanas atsiims šį pareiškimą, pažiūrėsime. <...>

Nėra daug žmonių Seime, kurie moka kalbas, turėtų tarptautinius ryšius tiek Briuselyje, tiek kituose globaliuose taškuose, ar tai būtų Australija, ar Jungtiniai Arabų Emyratai. Beveik visus sprendimus URK priimame vienbalsiai, visą laiką stengiuosi įžiūrėti panašumus, o ne skirtumus ir naudoti kiekvieno žmogaus sugebėjimus vardan Lietuvos“, – komentavo Ž. Pavilionis.

URK pirmininkas teigė, kad kaip pavaduotojas A. Guoga dirbo gerai, iškart ėmėsi kelti įvairius svarbius klausimus, pavyzdžiui, dėl ekonominės diplomatijos.

Spręs ir partija

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vigilijus Jukna taip pat teigė tarpsesijiniu laikotarpiu A. Guogos Seime nematęs. V. Jukna taip pat teigė, kad sprendimą dėl A. Guogos priims ir Darbo partijos etikos sargai, mat politikas viešai kritikavo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą, savo pasisakymais įžeidusį LGBT+ bendruomenę bei reklamavusi neva nuo COVID-19 gydantį vandenį.

„Atitinkamai, sprendimų dar partijoje nėra. Buvo tarybos sprendimas kreiptis į Etikos komisiją, o kai ji pateiks išvadas, partijoje bus svarstoma toliau“, – sakė V. Jukna.

Aktyvus socialiniuose tinkluose

Su pačiu A. Guoga portalui LRT.lt kol kas nepavyko susisiekti. Tikimės papildyti jo komentaru, kai tik pavyks.

Tiesa, pažvelgus į A. Guogos socialinių tinklų paskyrą matyti, kad jis gana aktyviai dalijasi įrašais. Kai kurie jų susiję su šeima, o kiti – susiję su pandemija, jos suvaldymu, politiniais klausimais.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6