Lietuvoje

2016.04.27 10:10

Triukšmas – ne tik šiuolaikinio pasaulio bėda

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.27 10:10

Balandžio 27-oji – triukšmo suvokimo diena, kurią Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sumanė norėdama priminti apie triukšmo žalą ir galimas ligas.

Ausų, nosies ir gerklės specialistės dr. Ingos Julijos Sruogienės teigimu, per dideliu triukšmu imtasi rūpintis ne tik dabar. Dar VI a. pr. m. e. viename Graikijos miestelyje amatininkams, kurie dirbdami kelia didelį triukšmą, buvo uždrausta dirbti. Tuo metu pats Julijus Cezaris buvo uždraudęs naktį važinėtis vežimais gatvėse, nes tai esą trukdė jo miegui.

Triukšmas yra akustinė tarša, pagrindiniai triukšmo šaltiniai yra oro uostai, automagistralės, automobilių spūstys, vaikų žaislai, muzika.

„Muzika yra vienas didžiausių triukšmo šaltinių. Jei vertintume garso intensyvumą naktiniuose klubuose, jis gali siekti 100–108 decibelus“, – teigia gydytoja. Palyginimui – mes kalbame apie 50 decibelų garsu.

Medikės teigimu, egzistuoja individualus jautrumas triukšmo poveikiui, todėl vienam po trankaus vakarėlio gali kitą rytą spengti ausyse, o kitam – ne.

Daugiau apie triukšmo daromą žalą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt