Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.26 11:52

Daugiau kaip pusė vokiečių nenorėtų, kad jų kariai gintų Baltijos šalis nuo Rusijos

BNS 2016.04.26 11:52

Daugiau kaip pusė – 57 proc. – Vokietijos gyventojų mano, kad jų šalis neturėtų siųsti karių ginti Baltijos šalių ir Lenkijos, jei jas užpultų Rusija, rodo antradienį paskelbti apklausos rezultatai.

Už tai, kad Vokietijos kariai turėtų padėti gintis, tyrime pasisakė tik 31 proc. respondentų, 12 proc. neturėjo griežtos nuomonės.

Tyrimą užsakęs Vokietijos Bertelsmanno fondas teigia, kad tokias nuotaikas lemia vokiečių pacifizmas ir nuomonė, kad Rusija nekelia grėsmės.

„Dėl istorinės patirties, nuogąstavimai dėl Vokietijos kariuomenės siuntimo į vietas, kurias anksčiau buvo užpuolusi ir okupavusi Vokietijos kariuomenė, gali būti dar stipresni“, – rašoma ataskaitoje.

Tyrime gyventojų taip pat buvo klausiama, ar NATO turėtų įkurti nuolatines bazes Rytų Europoje ir Baltijos šalyse. Neigiamai į šį klausimą atsakė 49 proc. respondentų, teigiamai – 40 proc., kiti neturėjo nuomonės.

Apklausą kovo 4–12 dienomis atliko tyrimų kompanija „TNS Emnid“. Apklausoje dalyvavo 1000 žmonių, vyresnių nei 14 metų. Apklausą užsakė Bertelsmanno fondas Vokietijoje ir Viešųjų reikalų institutas Lenkijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi