Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.25 15:40

Teismas išnagrinėjo ieškinį dėl K. Brazauskienės iškeldinimo iš Turniškių

BNS 2016.04.25 15:40

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį išnagrinėjo Prezidentūros kanceliarijos ieškinį dėl prezidento Algirdo Brazausko Kristinos Brazauskienės iškeldinimo iš Turniškių.

Sprendimas bus skelbiamas gegužės 13 dieną.

„Sutarčiai pasibaigus, atsakovė negrąžino patalpų ieškovui, pagal Civilinį kodeksą ji turi būti iškeldinta teismo tvarka“ , – sakė prezidentės patarėjas Tadas Varapnickas. Jis sakė, kad tuo metu galiojęs tvarkos aprašas nustatė penkerių metų gyvenimo Turniškėse terminą, sutartis su našle buvo sudarytas maksimaliai laikotarpiui.

Patarėjas minėjo, kad dar pernai rugpjūtį prezidento kanceliarija įspėjo K. Brazauskienę apie besibaigiančią sutartį, tačiau ji nesiėmė jokių veiksmų patalpoms grąžinti.

Prezidento Algirdo Brazausko našlės advokatas Alvydas Kraujelis sako, kad jo klientė Turniškėse norėtų gyventi dar dešimt metų, skaičiuojant nuo sutarties sudarymo momento. Sutartis buvo sudaryta 2010 metais.

„Manau, kad mūsų klientės pozicija nustatyti dešimties metų terminą yra logiška“, – Vilniaus miesto apylinkės teisme sakė advokatas.

Teisininkas taip pat minėjo, jog tai būtų „teisingas ir pagrįstas terminas“ šių dienos galiojančių teisės aktų kontekste.

„Šis reikalavimas kaip kompromisas, siekiant K. Brazauskienei įgyti teisinį apibrėžtumą teismine tvarka“, – sakė advokatas. Jis patikino, kad jo klientė nesiekia neterminuotai gyventi Turniškėse.

K. Brazauskienė į teismo posėdį neatvyko, jos interesams atstovauja du advokatai.

Prezidento kanceliarija pernai spalį kreipėsi į teismą dėl K. Brazauskienės iškeldinimo iš rezidencijos Turniškėse. Toks sprendimas priimtas po to, kai pasibaigus būsto panaudos sutarčiai K. Brazauskienė nereagavo į prašymus dėl išsikeldinimo iš valstybei priklausančios rezidencijos.

2010 metais sudaryta sutartis baigėsi 2015 metų spalį. Prezidento kanceliarija neplanavo, kad patalpos jai būtų perduodamos ilgesniam terminui, ir ši pozicija nėra pasikeitusi. Rezidenciją numatoma panaudoti valstybės reikmėms.

Vadovybės apsaugos departamentas K. Brazauskienei yra išdavęs laikiną leidimą patekti į rezidenciją Turniškėse, kol bus priimtas teismo sprendimas.

Vyriausybė buvo suradusi K. Brazauskienei butą L. Sapiegos gatvėje Vilniuje, kur našlė galėtų išsikraustyti, bet ji atsisakė.

Po 2014-aisiais priimto Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl prezidento našlės rentos, konservatoriai ėmė kelti klausimą, ar teisėtai K. Brazauskienei suteikta teisė gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse. Vis dėlto pernai gegužę parlamentas atmetė siūlymą iš Prezidento įstatymo braukti nuostatą, kuri mirusio prezidento sutuoktiniui garantuoja rezidenciją. Tokių privilegijų ragino atsisakyti ir prezidentė D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi