Lietuvoje

2016.04.25 15:54

Kalinį iš ligoninės paleidę pareigūnai kol kas nėra nušalinti

BNS2016.04.25 15:54

Iš ligoninės sekmadienio naktį konvojuojamą kalinį paleidę pareigūnai kol kas nėra nušalinti, jie perkelti į kitas darbo vietas, kur nereikalingas darbas su ginklu, sako Kalėjimų departamento (KD) atstovai.

„Pareigūnai nenušalinti – yra apribotos darbinės veiklos, t. y. jie nukreipti dirbti į kitas vietas, kur darbas nėra susijęs su ginklo turėjimu ir kur nėra galimybės kontaktuoti su nuteistuoju asmeniu. Ginklas nepaimtas, organizuojama taip tarnyba įstaigos viduje“, – žurnalistams pirmadienį sakė laikinasis Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktorius Renatas Juntonen.

Jis sakė neturintis žinių, kad pareigūnai galėjo tartis su kaliniu. Tuo metu KD Priežiūros skyriaus viršininkas, atliekantis direktoriaus pavaduotojo funkcijas Evaldas Gasparavičius atsakydamas į šį klausimą, teigė, kad yra „tam tikri požymiai“, kurie leido pradėti ikiteisminį tyrimą.

Pasak KD atstovų, už nužudymą nuteistas 27-erių Marius Jonkus į Greitosios pagalbos ligoninę Lazdynuose atvežtas šeštadienį dėl pilvo skausmų. Jo pabėgimą sekmadienį paryčiais, apie 4 val. 8 minutės pastebėjo konvojavę du pareigūnai. Pareigūnų duomenimis, bėglys nebuvo ginkluotas. Tuo metu palatoje buvo dar du ligoniai, tačiau, anot KD atstovų, taip pat mažai tikėtina, jog jie galėjo padėti pabėgimui.

„Numanyti, kad pas juos dar atvyks nuteistasis į tą pačią palatą, iš tiesų, beveik neįmanoma, nes talpina (kalinius) ten, kur yra vietos“, – teigė E. Gasparavičius.

Jis tvirtino, kad pradėti du ikiteisminiai tyrimai – dėl galbūt aplaidžių pareigūnų veiksmų ir dėl pabėgimo.

„Tyrimą (dėl pareigūnų) planuojame pabaigti maždaug per mėnesį, už šią veiką numatyta atsakomybė teisės dirbti ar užsiimti tam tikra veika uždraudimas, arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų“, – sakė jis.

Pasak jo, kalinys buvo sulaikytas maždaug už 2 kilometrų nuo ligoninės, privataus namo kieme. Kalbėdami apie 4 valandas trukusią kalinio paieškų operaciją, KD atstovai atskleidė, kad joje dalyvavo apie 200 policijos, Kalėjimo departamento ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų, pasitelktas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis.

„Dėl gerai organizuotų pareigūnų veiksmų, nuteistąjį pavyko sulaikyti 7 val. 57 minutės, šiuo metu nuteistasis yra grąžintas atgal į Laisvės atėmimo vietų ligoninę“, – sakė E. Gasparavičius.

Nuteistajam už verslininko Vilmanto Dundulio nužudymą, šaunamojo ginklo, šaudmenų pagrobimą bei neteisėtą jų nešiojimą teismas yra skyręs 18 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip įvyko pats pabėgimas, kur tuo metu buvo konvojuojantys pareigūnai bei kitų detalių KD atstovai teigia negalintys atskleisti dėl ikiteisminio tyrimo.

Anot R. Juntonen, gyventojams pavojus nebuvo kilęs, nes M. Jonkus nebuvo ginkluotas.

Anot E. Gasparavičiaus, daugiau detalių tikimasi pateikti per mėnesį.

„Pabėgimas iš laisvės atėmimo vietos yra ypatingas įvykis, aš manau, tai nėra normalu. Tyrimas tik atskleis, kas yra kaltas“, – teigė jis.

Pasak KD atstovų, mėginimų pabėgti pastaruoju metu buvo ir daugiau – vienas kalinys bandė pabėgti jį taip pat vežant į ligoninę.

„Prisidengiant tokiais dalykais, gali būti noras pabėgti, pasiimti tam tikrus uždraustus daiktus iš ligoninės. Mes tą žinome, stebime, dėl to reikia būti budriems“, – sakė E. Gasparavičius.

Jo žiniomis, paskutinįkart nuteistam kaliniui ištrūkti iš Laisvės atėmimo ligoninės yra pavykę prieš daugiau nei 15 metų.