Lietuvoje

2016.04.25 15:08

Per vieną akcijos „Darom“ dieną vilniečiai surinko 46 tonas šiukšlių

LRT.lt 2016.04.25 15:08

Apie 27 tonos buitinių šiukšlių, 6 tonos didelio gabarito atliekų ir 13 tonų padangų – tiek vilniečių surinktų atliekų išvežta į sąvartyną per vieną akcijos „Darom“  dieną sostinėje. Savanorių surinktos šiukšlės buvo išvežtos iš visų oficialių akcijos tvarkymo taškų dar šeštadienį. Preliminariais duomenimis akcijoje dalyvavo apie 260 tūkst. dalyvių, rašoma pranešime spaudai. 

Surinktų šiukšlių kiekis dar kiek išaugs, nes pasibaigus akcijai, savivaldybės darbuotojai dar savaitę renka informaciją, tikrina ir organizuoja šiukšlių išvežimą iš papildomų nenumatytų vietų, kuriose atliekos buvo sukrautos nelegaliai. 

Šiemet vilniečiai prie akcijos „Darom“  buvo kviečiami prisijungti 45 numatytose vietose, visose miesto seniūnijose. 

Tikimasi, kad šiemet nebepasitaikys piktybiškų šiukšlinimo atvejų, kai į akcijos metu jau išvalytas teritorijas yra vis dar vežamos ir išmetamos atliekos, – taip „Darom“ savanorių sutvarkytos teritorijos vėl tampa naujais sąvartynais.

Pasak akcijos organizatorių, tikėtina, kad iš viso surinktų atliekų kiekis bus panašus kaip pastaraisiais metais – apie 2 tūkst. tonų. Per praėjusius 8 metus akcijose dalyvavo daugiau kaip milijonas dalyvių ir buvo surinkta 35 tūkst. tonų atliekų.