Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.25 12:38

M. Jonkų saugojusiems pareigūnams – ikiteisminis tyrimas

BNS 2016.04.25 12:38

Ligoninėje gydytą kalinį saugojusių ir jo pabėgimui kelio neužkirtusių pareigūnų elgesį vertins teisėsauga – vykdomas ne tik tarnybinis, bet ir ikiteisminis tyrimas.

Apie tai BNS pirmadienį informavo teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Jis nesiėmė vertinti, ar pareigūnai galėjo tyčia leisti kaliniui pabėgti.

„Sunku pasakyti dabar. Buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, šiuo metu jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Aš manau, kad bus išsiaiškinta artimiausiu metu, kokios priežastys buvo, ar tai tiesiog aplaidumas“, – BNS vyriausybėje sakė ministras.

Už nužudymą 18 metų laisvės atėmimo bausme nubaustas Marius Jonkus iš ligoninės Vilniuje pabėgo sekmadienio naktį, bet buvo sulaikytas po maždaug keturių valandų.

„Visuomet kyla realus pavojus visuomenei tokiais atvejais, kai žmonės, kurie yra atlikę nusikaltimus, neatlikę bausmės pabėga į laisvę. Bet tai būna labai retai. Laikotarpiu, kai esu ministras, tai pirmas kartas. Ir aš esu labai dėkingas policijos pareigūnams, Policijos departamentui, kad taip operatyviai buvo organizuota sulaikymo operacija ir pavojus buvo pašalintas“, – dėstė J. Bernatonis.

Dėl pabėgimo taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai M. Jonkui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi