Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.25 08:01

A. Butkevičius spręs dėl NŽT vadovo konkursą laimėjusios D. Mūrienės

BNS 2016.04.25 08:01

Premjeras Algirdas Butkevičius šią savaitę žada priimti sprendimus dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo konkursą laimėjusios Daivos Mūrienės, kurios tėvai neslepia ryšių su žemės ūkio ministre „darbietė“ Virginija Baltraitiene ir jos vyru.

„Turėsiu kelis susitikimus su žemės ūkio ministre ir sprendimai bus priimti“, – BNS savaitgalį sakė ministras pirmininkas.

Premjeras kol kas neprognozavo, koks galėtų būti jo sprendimas.

Ministrė V. Baltraitienė praėjusią savaitę sakė ketinanti nusišalinti nuo darbo santykių su D. Mūriene.

„Esu pasiryžusi pati nusišalinti nuo D. Mūrienės skyrimo į šias pareigas bei nuo visko, kas susiję su šiais darbo santykiais. Kreipsiuosi į premjerą, kad jis pasirašytų įsakymą“, – praėjusią savaitę BNS sakė ministrė.

D. Mūrienė NŽT vadovo konkursą laimėjo balandžio 7 dieną, surinkusi 7,25 balo. Konkurso rezultatus teismui apskundė teisininkas Liudvikas Ragauskis, surinkęs 6,12 balo ir su kitu pretendentu pasidalinęs 3–4 vietas. Teismas jam leido iki balandžio 29 dienos šalinti skundo trūkumus ir tikslinti reikalavimus.

Kaip ir ministrė V. Baltraitienė, D. Mūrienės tėvas, Gūdžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas yra Darbo partijos narys, jis teigia bendraujantis su ministrės vyru Regimantu Baltraičiu. D. Mūrienės motina Zita Valiauskienė, Kėdainių savivaldybės kontrolierė, kelerius metus buvo tiesioginė V. Baltraitienės pavaldinė, kuomet pastaroji vadovavo Kėdainių savivaldybės administracijai.

Žemės ūkio ministrė patvirtina pažįstanti D. Mūrienės tėvus, tačiau neigia ką nors žinanti apie pačią NŽT vadovo konkurso nugalėtoją.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė nepradėti tyrimo dėl NŽT vadovo konkurso, nes nematė tam pagrindo. Atsakydama į žemės ūkio ministrės prašymą pateikti jai rekomendaciją, kaip elgtis sprendžiant dėl D. Mūrienės skyrimo, komisija teigė neįžvelgusi V. Baltraitienės interesų konflikto jai sprendžiant dėl NŽT vadovo konkurso laimėtojo.

Valstybės tarnybos departamentas teigia nenustatęs pažeidimų šiame konkurse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi